fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Frndžalica – mýtický nápoj slávneho zbojníka Pacha a jeho družiny ožíva

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenský trh s alkoholom nám ponúka opäť niečo nové. Tentokrát ide o špeciálnu edíciu pálenky pre poriadnych chlapov. Chcete svojho muža, kamaráta či rodinného príslušníka mužského pohlavia potešiť poriadnym alkoholom? Frndžalica sa mu zaručene dostane pod kožu.

Mýtický nápoj pre pravých chlapov

Na hlavnej stránke tohto alkoholického nápoja sa dozviete, že ide o špeciálnu edíciu pre nebojácnych, poctivých a čestných chlapov. Prečo ale Frndžalica vznikla a čo od nej môžeme očakávať?

Frndžalica je vyrábaná klasickou destiláciou z čistých prírodných surovín. Táto pálenka je inšpirovaná slovenským zbojníkom Pachom a jeho družinou, aj preto dostala tento rýdzo slovenský názov.

Zdroj: frndzalica.sk

Unikátna výroba bez pridaných zložiek

Pacho Matrtaj Frndžalica je slovenský destilát, vyrábaný bez použitia umelých farbív, aróm či príchutí. Pri výrobe sa nepoužíva dokonca ani žiadny pridaný cukor. Vonia po čokoláde, vanilke a po jablkách. Chuť má krémovú, mierne intenzívnu a s jemným nádychom korenia.

Sýta farba Frndžalice je absolútne prirodzená. Je to vďaka výluhu z dubových vypálených sudov. Ide o obilný destilát zo zmesi obilia, pričom sa plní do 200-litrových dubových sudov, v ktorých zreje minimálne dva roky.

Prečítajte si tiež:
Kate Middleton opäť tehotná! Potvrdzujú to aj kráľovskí experti

50 % pravého slovenského alkoholu

Ako sme už vyššie spomenuli, Frndžalica dozrieva v dubových sudoch po dobu minimálne 2 roky. Z počiatočných 75 % alkoholu sa každý rok odparí niekoľko percent. Výsledný destilát sa ešte riedi čistou pramenitou vodou, vďaka čomu sa Frndžalica dostane na svojich krásnych okrúhlych 50 %.

Zdroj: frndzalica.sk

Ručná poctivá práca

Zaujímavosťou je, že pri výrobe Frndžalice si spoločnosť zakladá na poctivej ručnej práci. Či už ide o plnenie fľašiek, etiketovanie či balenie, všetky tieto úkony robia ľudia. Žiadne stroje. No nie je to výborné? Čistá ručná práca.

Ďalšie rýdzo slovenské Pacho Matrtaj produkty

Ak vás zaujala Frndžalica a chceli by ste vyskúšať aj ďalšie produkty značky Pacho Matrtaj, skúste Borôvku alebo Pacho pivo. Borôvka je alkoholický nápoj, ktorý vznikol spojením Frndžalice a čistého borievkového destilátu. Obsahuje 44 % alkoholu a až 30 % borievkového destilátu.

Pacho pivo je zas iná špecialitka. Ide o dvakrát prekvasený pivný špeciál, ktorý dozrieva v tanku. Historický londýnsky recept je vylepšený sušenými slovenskými hrozienkami a samozrejme v ňom nesmie chýbať Frndžalica. Chutí po horkej čokoláde, hrozienkach a dokonca tam môžete ucítiť aj kávový likér.

Prečítajte si tiež:
Od kože cez farbenie, šitie až po hotový produkt: Príbeh dokonalého procesu výroby topánok dvoch značiek FEIT a BDDW, vďaka ktorým budete chodenie a turistiku milovať ešte viac ako doteraz
Zdroj: frndzalica.sk

Tip na záver

Mnoho ľudí si dalo kopu práce na tom, aby Frndžalica vznikla a dostala sa až k vám na stôl. Aby ste si tento špeciálny nápoj čo najlepšie vychutnali, odporúčame ju piť vychladenú, bez ľadu. Pripomeňte si zbojníka Pacha a jeho družinu.

A nebojte sa, tento nápoj isto nie je len pre mužov. Zachutí aj nejednej žene. Veď vyskúšajte a uvidíte. Dajte vedieť, ako chutil.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií