fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Frodo nie je hlavnou postavou ságy Pán prsteňov! Aké sú ďalšie zaujímavosti o legendárnej sérii?

Máte tip? napíšte nám mailom

Pán prsteňov je bez pochýb svetovým fenoménom. Ale aj napriek veľkej obľube existujú zaujímavosti, ktoré prekvapia i tých najväčších fanúšikov! Teraz máš možnosť sa ich dozvedieť.

#1: Christopher Lee bol jediným hercom z filmovej série, ktorý sa stretol s Tolkienom

Dnes už nebohý herec Christopher Lee mal v mladosti toľko šťastia, že sa s autorom Pána prsteňov náhodne stretol v jednom oxfordskom bare. Keďže bol veľkým fanúšikom tejto knižnej ságy, pred Tolkienom dokonca pokľakol a zmohol sa sotva na pár slov.

 

#2: Všetky knihy mali byť pôvodne napísané v elfštine

Podľa takmer 50 rokov starého medailónku, ktorý o spisovateľovi vydal The New York Times, Tolkienovov najobľúbenejšou vecou na celej sérii bola elfština, na ktorej bol celý príbeh postavený.

 

#3: Liv Tyler mala nočné mory zo škriatkov

“Keď som prvýkrát natáčala na Novom Zélande, bývala som v krásnom veľkom dome na útese nad morom. Fúkal tam skutočne silný vietor a domy tam na to nie sú príliš stavané, takže sa dosť trasú. Ako som natáčala a po večeroch čítala tie knihy, začala som mať nočné mory. Jednú noc som sa prebudila, bolo mi zle, mala som teplotu a počula som klopanie na dvere spálne. Našťastie to bol len vietor, ale vidieť všetky tie veci bolo pre mňa skutočne desivé,” zaspomínala si na filmovanie predstaviteľka Arwen.

Prečítajte si tiež:
Vedci odkazujú: Fajčíte e-cigarety? Riskujete zápal pľúc aj rakovinu

 

#4: Spoločenstvo prsteňa sa rozhodlo pre spoločné tetovanie

Reči o tom, že Spoločenstvo prsteňa má rovnaké tetovanie, kolujú medzi fanúšikmi už dlho, no keď sa na to spýtali reportéri priamo Orlanda Blooma, vytiahol si rukáv, tetovanie ukázal a okomentoval ho slovami, že v elfštine to znamená číslo 9, čo je aj počet členov Spoločenstva. Lenže tetovanie majú len 8 herci z deviatich, pretože John Rhys-Davis, ktorý si zahral Gilmiho, sa v tetovacom štúdiu nechal nahradiť svojím kaskadérom.

 

Pokračovanie na ďalšej strane

Pán prsteňov je bez pochýb svetovým fenoménom. Ale aj napriek veľkej obľube existujú zaujímavosti, ktoré prekvapia i tých najväčších fanúšikov!

#5: J. R. R. Tolkien nepovažoval Froda za hlavného hrdinu

Samotný spisovateľ prezradil v jednom z listov vydavateľovi veľké tajomstvo – za hlavnú postavu série nepovažoval Froda Bublíka ale Samoveda Mukra. V tomto liste Tolkien použil viac než 10-tisíc slov, aby vysvetlil, prečo má vyjsť Silmarillion a Pán prsteňov v rovnakom čase. Azda najcitovanejším úryvkom listu je tento: “Myslím si, že “prostá” láska Samoveda a jeho Rosie (nikde neopísanej) je úplne nevyhnutná k opísaniu jeho charakteru (hlavného hrdinu)…” Fanúšikovia viedli po zverejnení tejto vety dlhé dohady o tom, ako to autor skutočne myslel. Keďže sa nevedeli zhodnúť, otočili sa s otázkou, ako to skutočne je na Tolkienovho syna Christophera. Ten sa vyjadril, že si je istý, že otec skutočne považoval za hlavného hrdinu práve Samoveda.

Prečítajte si tiež:
Domáci pôrod je zbytočný risk: Neohrozte život svojho dieťaťa

 

#6: Vo filmovej verzii sa mala objaviť celé novozélandská armáda

Veľká filmová výprava potrebuje i obrovský komparz. V Pánovi prsteňov sa tak mala v úlohe komparzu objaviť celá armáda Nového Zélandu. Lenže všetko sa na poslednú chvíľu zmenilo, pretože vojaci boli prevelení na mierovú misiu do Východného Timoru.

 

#7: Christopher Tolkien, syn svetoznámeho autora, nenávidí filmy Petra Jacsona

Syn legendárneho spisovateľa sa v roku 2012 rozrozprával pre francúzsky Le Monde a okrem iného povedal aj: “Vycicali tie knihy tak, aby vznikol akčný film pre vekovú skupinu 15-25 rokov. A vyzerá to tak, že rovnako to bude aj s filmom Hobit.” Christopherovi okrem iného vadí aj fakt, že filmy prispeli k veľkej komercializácii otcových kníh.

Zdroj: Extra

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií