fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovák Tomáš má netradičné narodeninové prianie: namiesto zbytočností zbiera peniaze na čistenie oceánu

Máte tip? napíšte nám mailom

Tomáš si na narodeniny neprosí bonboniéru, ani fľašu vína, ani nové rifle alebo najnovší smartfón. Tomáš si prosí darcovský príspevok, aby tak pomohol neziskovej organizácii pri čistení svetového oceána. Buď ako Tomáš.

Tomáš Osvald spustil 3. júna narodeninový fundraising na Facebooku.

Už za tri dni prekročil stanovenú sumu

Za cieľ si stanovil sumu 200 eur. Je 6. júna, prešli tri dni a vďaka kamarátom už vyzbieral 245 eur.

„Na moje tohtoročné narodeniny vás žiadam o darcovské príspevky pre The Ocean Cleanup. Vybral som si túto neziskovú organizáciu, pretože ich misia pre mňa veľa znamená a dúfam, že váš príspevok budete považovať za spôsob, ako oslavovať spolu so mnou. Každý kúsok pomôže pri dosiahnutí môjho cieľa. Informácie o The Ocean Cleanup uvádzam nižšie.

The Ocean Cleanup navrhuje a vyvíja pokročilé technológie na odstránenie plastov zo svetového oceána.”

Čistenie svetového oceánu: pomôcť môžeme všetci

… napríklad kúpou náramku 4Ocean.

O tejto neziskovej organizácii sme zhodou okolností písali presne pred rokom, 6. júna 2018. S masívnym čistením začali dvaja Američania Alex Schulze a Andrew Cooper, ktorí sa vybrali na surfový trip na Bali. Práve tento výlet a pohľad na neskutočné množstvo plastov vo vode zmenil ich zmýšľanie. Uvedomili si, že s tým musia niečo spraviť.

4Ocean je globálne hnutie, ktoré aktívne odstraňuje odpad z oceánu a pobrežia a súčasne inšpiruje jednotlivcov, aby spoločne pracovali na čistejších oceánoch, a to prostredníctvom zakúpenia náramku 4Ocean, vyrobeného z recyklovaného odpadu. Náramok stojí 20 dolárov, v prepočte niečo vyše 17 eur.

Fundraising na Facebooku môže byť skutočne dobrým nástrojom na priloženie ruky k dielu. Tomášovi prajeme všetko dobré a ďakujeme za inšpiráciu – odteraz už len takéto darčeky!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií