fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Anketa FIFA spoznala svojho víťaza. Kto si odniesol cenu za najlepšieho futbalistu roka 2017?

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa medzinárodnej federácie FIFA je najlepším futbalistom roka Portugalčan Cristiano Ronaldo pôsobiaci v klube Real Madrid.

Portugalec svojím víťazstvom predbehol populárneho Lionela Messiho z Barcelony či Neymara z PSG. Cristiano teda obhájil svoje prvenstvo z minulého roka v ankete “The Best” a ocenenie mu bolo odovzdané v Londýne na galavečeri. O víťazovi rozhodovali zástupcovia médií, tréneri, kapitáni reprezentácií a v neposlednom rade aj samotní fanúšikovia. Hlasovať bolo možné v období od 20. novembra 2016 do 2. júla 2017.

ronaldo-trofej

Ocenenie “Fair Play” získal Francis Koné, ktorý zachránil život brankárovi Berkovcovi. Ten mal po zrážke zapadnutý jazyk a Francis vtedy zareagoval duchaprítomne poskytnutím prvej pomoci. Najlepším trénerom sa stal Zinedine Zidan a brankárom Gianluigi Buffon pôsobiaci v Juventuse.

58b2a4a267b95be6d9fd0100-233302

Cristiano Ronaldo na záver poďakoval ďakovným prejavom za hlasy a podporu od svojho klubu.

Zdroj: sport.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií