fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Futbalový Slovan dostal od disciplinárky poriadne mastnú pokutu za nápis White Lives Matter

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu uznáva, že transparent bol provokatívny.

Máte tip? napíšte nám mailom

Futbalový klub Slovan Bratislava dostal od disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu pokutu 3000,- eur za transparent  White Lives Matter pri zápase proti Michalovciam a Trnave. Ďalšiu pokutu vo výške 500 eur musí zaplatiť za vulgárnosti počas finále pohára Slovnaft Cupu.

„ŠK Slovan Bratislava futbal (Fortuna liga). Na základe Správy delegáta stretnutia, Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, priloženej fotodokumentácie a vlastných zistení, za HNS divákov (vulgárne pokriky a hrubé urážky) a vyvesenie provokatívneho transparentu v sektore C počas stretnutia 4. kola FL – Nadstavbová časť o titul ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce a za HNS divákov (vulgárne pokriky, hrubé urážky a použitie pyrotechniky) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas stretnutia 5. kola FL – Nadstavbová časť o titul ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava, podľa čl. 57/1a, b a čl. 58/2a, b, h DP ukladá DS – finančnú pokutu 3000 €, podľa čl. 58/3, čl. 36/2a a čl. 12/6 DP,“ uvádza oficiálna správa.

Včerajšia mini pyroshow na Derby!#ultrasslovanofficial #pyroniejezločin #nopyronoparty

Zveřejnil(a) Ultras Slovan official dne Neděle 12. července 2020

Stanovisko ŠK Slovan

Stanovisko ŠK Slovan k transparentu na zápase s Michalovcami bol nasledovný:

Prečítajte si tiež:
NEHODA AKO Z AKČNÉHO TRHÁKU: Drzý motorkár kopol počas jazdy do auta a tým sa všetko začalo

ŠK Slovan Bratislava jednoznačne odsudzuje akékoľvek prejavy rasizmu a intolerancie. Vystupujeme a naďalej budeme jasne vystupovať proti rasizmu v akejkoľvek forme a pripravujeme ďalšie aktivity na to, aby sme ukázali, že rasizmus nemá v dnešnej spoločnosti miesto.

Odmietame vnášanie politických prejavov do športu a nestotožňujeme sa s takýmto transparentom. Považujeme za nemiestne kaziť futbalové zápasy nevhodnými a zbytočne iritujúcimi prejavmi.

Ako klub sa k tejto situácii staviame čelom, naše možnosti sú však zmysle v platnej legislatívy obmedzené. Nemôžeme udeliť zákaz návštevníkom verejných športových podujatí ako je to možné napríklad v Anglicku, pokiaľ tieto osoby neboli právoplatne odsúdené. Sme pripravení poskytnúť maximálnu súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní. Ak tieto orgány zistia, že transparent bol protizákonný a naplnil skutkovú podstatu trestného činu, budeme môcť týmto osobám udeliť zákaz účasti na domácich zápasoch ŠK Slovan, čo v takomto prípade určite aj urobíme. V minulosti sme chceli udeliť doživotný zákaz jednotlivcom za incident počas zápasu s Trnavou, avšak nenašli sme oporu v zákone, ktorý by nám tak umožňoval konať. 

Chceme zdôrazniť, že ŠK Slovan je otvorený voči všetkým bez ohľadu na národnosť, rasu či vierovyznanie. Toto konštatovanie potvrdzuje aj zloženie hráčskeho kádra a realizačnému tímu A-mužstva. V súčasnom mužstve sú hráči 13 rôznych národností a rôznych farieb pleti či vierovyznania. Viackrát sme boli časťou športovej verejnosti a médií kritizovaní za multi-národné zloženie nášho mužstva. Vždy sme však verejne zdôrazňovali, že pri angažovaní hráča nikdy nebude rozhodovať jeho národnosť či farba pleti, ale len ľudské a futbalové kvality.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj skslovan futbalsfz

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií