fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Generálna prokuratúra nemohla rozhodnúť v kauze Súmrak inak, ako rozhodla, skonštatoval Kaliňák

Polícia mala podľa Roberta Kaliňáka na základe politickej objednávky jasnú úlohu – spraviť zo strany Smer-SD zločineckú skupinu, a tak aj postupovala.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.11.2022 (Webnoviny.sk) – Inak, ako rozhodla Generálna prokuratúra SR v kauze Súmrak, sa ani rozhodnúť nedalo. Pre médiá to v utorok v reakcii na zrušenie jeho obvinenia prvým námestníkom generálneho prokurátora Jozefom Kanderom skonštatoval bývalý minister vnútra Robert Kaliňák.

Polícia mala podľa neho na základe politickej objednávky jasnú úlohu – spraviť zo strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) zločineckú skupinu, a tak aj postupovala.

„V tomto prípade bolo celé to trestné stíhanie nezákonné. To tvrdíme od začiatku,” povedal Kaliňák. Doplnil, že už Najvyšší súd SR v rozhodnutí, ktorým ho prepustil z väzby naznačil, že obvinenie má vážne vady. „Tam nesedelo vôbec nič,” dodal exminister.

Viac k témam: kauza Súmrak
Zdroj: Webnoviny.sk – Generálna prokuratúra nemohla rozhodnúť v kauze Súmrak inak, ako rozhodla, skonštatoval Kaliňák © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií