Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Generálny prokurátor Žilinka podpísal dohodu o vzájomnej spolupráci s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím

Dohoda má byť zameraná na spoluprácu v oblasti trestnej a netrestnej, tiež v oblasti vzájomného vzdelávania či výmeny informácií a legislatívy.

20.11.2023 (SITA.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa v pondelok stretol s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzanou Stavrovskou, pričom podpísali dohodu o vzájomnej spolupráci.

Informovala o tom hovorkyňa prokuratúry Zuzana Drobová s tým, že dohoda má byť zameraná na spoluprácu v oblasti trestnej, ako aj netrestnej a tiež v oblasti vzájomného vzdelávania či výmeny informácií a legislatívy.

„Ochrana práv zvlášť zraniteľných osôb, ktorými sú deti, seniori a osoby so zdravotným postihnutím, je jednou z mojich zásadných dlhodobých priorít. Som presvedčený, že uzavretie dohody o spolupráci s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím prispeje k zintenzívneniu ochrany hendikepovaných osôb,“ povedal Žilinka s tým, že podpis dohody nadväzuje na obdobné dohody uzatvorené s komisárom pre deti a Jednotou dôchodcov na Slovensku.

Viac k témam: Generálny prokurátor SR, Komisár pre deti, Spolupráca, Zdravotné postihnutie
Zdroj: SITA.sk – Generálny prokurátor Žilinka podpísal dohodu o vzájomnej spolupráci s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií