fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Geniálny nápad, ako vyčistiť ulice od ohorkov a žuvačiek!

Máte tip? napíšte nám mailom

Britská organizácia Hubbub plánuje netradične vyčistiť ulice v Londýne pomocou #neatstreets kampane. Projekt čistiaci londýnske ulice dáva príležitosť fajčiarom hlasovať o rôznych témach, kde môžu umiestnením ohorku do jasne rozdelených mini kontajnerov rozhodnúť. Ďalšie zariadenie ponúka možnosť prilepiť vyžutú žuvačku na miesto, kde môže vzniknúť špeciálne navrhnutý obraz.

Pomôžme vyčistiť aj naše ulice

Prieskum verejnej mienky zistil, že až ohromujúcich 86 percent ľudí si myslí, že odhadzovanie odpadkov je iba odporný zvyk. Len 14 percent by dokázalo niekoho zastaviť a poučiť ho o vyhadzovaní odpadkov. To je ten pravý dôvod, prečo sme spustili nový prístup k riešeniu odhadzovania odpadkov na Villiers Street. Dúfame, že tento neobyčajný spôsob čistenia sa rozšíri do sveta, a tak zlepšíme stav našich ulíc.

Čo by ste povedali, keby aj na Slovensku prišiel takýto trend? Ja osobne by som bol veľmi rád. Napríklad by ma veľmi zaujímalo, ako by ľudia zahlasovali, keby namiesto Ronalda a Messiho tam bol Róbert Fico a Andrej Kiska.

Kúpa jednej žuvačky stojí 3p, vyčistenie jednej žuvačky stojí 1,50Ł

vyčistiť ulice

6 ton žuvačiek sa vyhodí na zem za jeden rok v Londýne

vyčistiť ulice 2

A môže sa hlasovať!

cigarette-butt-voting-neat-streets-london-3

Ronaldo či Mesii?

cigarette-butt-voting-neat-streets-london-13

Koľko stojí vyčistenie ulíc od žuvačiek?

cigarette-butt-voting-neat-streets-london-16

Zdroj: dailymail.co.uk

Prečítajte si tiež:
Obyčajný deň patológa ČASŤ IV: Keď dieťa nikdy nespozná svojho otca
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií