Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gerasimov navštívil frontovú líniu v Záporožskej oblasti, vojakom hovoril aj o začatí protibatériového boja

Gerasimov má od januára na starosti vedenie ruskej vojny na Ukrajine.

1.8.2023 (SITA.sk) – Náčelník generálneho štábu ruských síl Valerij Gerasimov navštívil frontovú líniu v Záporožskej oblasti. V utorok to oznámilo ruské ministerstvo obrany s tým, že prezrel veliteľské stanovište zoskupenia vojsk smerom na Záporožiu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nie je pritom jasné, kedy presne Gerasimov stanovište navštívil a spravodajský portál CNN upozorňuje, že nedokázali overiť, kde sa v oblasti na juhu Ukrajiny nachádzal.

Rezort uviedol, že na veliteľskom stanovišti si Gerasimov vypočul správu veliteľa zoskupenia generálplukovníka Alexandra Romančuka o aktuálnej situácii, charaktere nepriateľských akcií a plnení bojových úloh ruských jednotiek v taktickom smere na Orichiv.

Náčelník generálneho štábu počas inšpekcie „upozornil na včasnú identifikáciu nepriateľa, začatie preventívnych úderov proti nemu a vedenie protibatériového boja“, dodal rezort.

Gerasimov má od januára na starosti vedenie ruskej vojny na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: náčelník generálneho štábu ruských síl, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Gerasimov navštívil frontovú líniu v Záporožskej oblasti, vojakom hovoril aj o začatí protibatériového boja © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií