Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Google spustí prvú doručovaciu službu dronom! Donesú vám kávu a zmrzlinu

Startupový projekt Alphabet Wing dostal schválenie na využívanie dronu pre kuriérske potreby. Budú tak prevádzkovať jednu z prvých služieb tohto druhu na svete, Google tým predbehol Amazon.

Služba bude oficiálne uvedená na trh v austrálskom Canberre. V tomto projekte sa drony budú využívať na doručovanie zásielok ako káva a zmrzlina.  Zákazníci z okolia mesta si tak v priebehu niekoľkých minút od objednávky budú môcť vychutnať svoju objednávku v pohodlí domova.

Spoločnosť potvrdila tento krok na svojom blogu po tom, čo v súdnom procese zabezpečila schválenie od Austrálskeho úradu pre bezpečnosť civilného letectva. Hovorca CASA potvrdil, že agentúra schválila doručovaciu službu. Je teda veľmi pravdepodobné, že v tomto smere získajú svetové prvenstvo.

Zdroj: businessinsider.com

Celé fungovanie služby zabezpečuje spoločnosť Alphabet, patriaca pod Google. To znamená, že Amazon, „bitku“ o to, kto prvý uvedie takúto službu na trh, prehral. Generálny riaditeľ Amazonu Jeff Bezos bol dokonca presvedčený, že drony pod jeho spoločnosťou budú zásielky doručovať už v roku 2018.

Robia veľký hluk

Projekt sa v Canberre testuje už približne 18 mesiacov a za ten čas doručil cez 3 000 objednávok. Aj napriek všetkému, služba má aj svojich odporcov. „Mám okná s dvojitým sklom. Drony počujem aj napriek tomu, že mám okná zavreté,“ povedal jeden z miestnych. Vedenie projektu na tieto podnety reaguje a prisľúbilo, že pri rozširovaní služieb budú naďalej spolupracovať s miestnou komunitou.

Doručovanie dronom zrejme čosko príde aj do Európy. Spoločnosť od decembra prevádzkuje svoje zariadenia v Helsinkách. Dôvod, prečo si vybrali práve Fínsko, je vraj preto, pretože fínski ľudia sú preslávení tým, že s radosťou prijímajú nové technológie.

Ako doručovanie dronom vyzerá v praxi, si môžete pozrieť vo videu:

Zdroj: businessinsider.com

Zdroj titulnej foto: pixabay.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií