fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Google Chrome varuje používateľov, že stránky http nie sú “bezpečné”!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako bežný používateľ internetu si si určite všimol, že napríklad pri prihlasovaní do internet bankingu vidíš https (zabezpečená stránka) namiesto http (nezabezpečená stránka). Ide o takú zelenú ikonku so zámkom vedľa panelu s adresou. Spoločnosť Google sa snaží urobiť Internet bezpečnejším a teda vývojárov webov chce dotlačiť do bezpečného protokolu https. Ich novým zásadnejším krokom bude označenie všetkých takýchto stránok bez https ako nebezpečné.

untitled-design-27

K zmene by malo dojsť už v Júli, kedy prehliadač dostane aktualizáciu. Pokiaľ sa pozrieme na čísla – až 81 zo 100 top webových stránok beží už na bezpečnejšom variante. Zobrazovanie tohto červeného hlásenia môže používateľov odradiť od navštevovania daného webu a tým pádom môžu samotné weby prísť o mnoho návštevníkov. V konečnom dôsledku teda plán Googlu môže vyjsť s tým, že weby  prejdú na https. Na druhej strane to niektoré privedie k ich zániku.

Zdroj: androidcommunity.comitscrash.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií