fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Google ruší projekt lietajúcich dronov, ktoré mali šíriť internet. Prečo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ambiciózny a prevratný. Reč je o projekte spoločnosti Google, ktorý bol donedávna špičkou v celosvetových nápadoch. Nakoniec však stroskotal.

V roku 2014 prebehol predaj firmy Titan Aerospace spoločnosti Google. Cieľom kúpy bolo pokračovať vo futuristickom projekte a síce šíriť internet prostredníctvom lietajúcich dronov, resp. atmosférických satelitov.

Problémy sa začali objavovať už v roku 2015. Pri testoch jeden exemplár, zvaný Solar, po štyroch minútach letu spadol na zem. Špecialisti prišli na chybu, ktorá sa týkala dizajnu krídla. Možno aj to bolo prvým spúšťačom konca lepšej budúcnosti. Firma ukončila rozvoj týchto strojov začiatkom minulého roku. Všetko sa však udialo v tichosti, a preto nikto o ničom nevedel.

S pravdou von vyšla až materská spoločnosť Googlu – Alphabet. Svojim pracujúcim zamestnancom tohto neúspešného projektu ponúkla možnosť ďalej pokračovať vo vývoji iných projektov. Medzi jeden z nich patrí aj Loon. Ide o stratosferické balóny, ktoré sa budú pohybovať pochopiteľne v stratosfére. Na palube by so sebou mali niesť dátové zariadenia schopné pokrytia kruhu na zemi s priemerom 40 km. Projekt je menej náročný finančne i technologicky.

Prečítajte si tiež:
Slávne hviezdy a ich očarujúce masky!

Zdroj: technet.idnes.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií