fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Google otvoril infoweb o koronavíruse. Trump je nespokojný

Gigant Google spustil platformu, ktorá pomôže zefektívniť testovanie na COVID-19. Infoweb o koronavíruse začal fungovať o týždeň skôr, ako avizoval Trump.

Máte tip? napíšte nám mailom

Trumpovo bizarné „intro“ o tom, že v spolupráci so spoločnosťou pripravuje vláda webové centrum, bolo výstrelom naslepo. Google okamžite kooperáciu poprel a medzitým vytváral vlastný infoweb o koronavíruse, ktorý nespĺňa popis amerického prezidenta.

V skutočnosti existujú dva weby. Jeden pre Kalifornčanov a ich značne postihnuté okresy, ktoré avizujú potrebu oblastí na skríning. Druhý infoweb o koronavíruse sa volá COVID-19 Information & Resources a je určený pre širokú svetovú verejnosť. Po všetkom rozruchu o spustení stránky, ide o jednoduchý, užitočný, informačný server s vysvetlením, čo je choroba, aké sú príznaky a ako sa dá liečiť. Existujú aj tipy na prevenciu, informačné a zábavné videá, zdroje informácií, poradenstvo a odkazy na mapu prípadov vo svete.

Rovnako je dôležité, aby sa tieto informácie dostali k ľuďom. Treba však poznamenať, že infoweb o koronavíruse neponúka funkcie, ktoré Trump sľuboval. Podľa neho stránka mala „určiť, či je osoba oprávnená alebo vhodná pre testovanie na blízkom mieste.“ V skutočnosti takú funkciu nemá. Emily Moxley, riaditeľka spoločnosti Google pre správu produktov a vyhľadávanie, v blogu napísala:

„V súčasnosti je táto choroba najväčšou témou. Prekonala niektoré z bežných a konzistentných otázok, ktoré v hľadáčiku bývajú.“

Spoločnosť tvrdí, že poskytne spoľahlivé informácie a odpovede na otázky ľudí. Okrem užitočných informácií bola zavedená funkcia odhalenia niektorých najbežnejších otázok o pandémii. Relevantné úryvky majú pochádzať od Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Infoweb o koronavíruse je teda vonku, ale nie podľa predstáv amerického prezidenta.

Prečítajte si tiež:
Igor Matovič: Ruší sa povinná karanténa aj rúška. Môžeme voľne vycestovať do týchto krajín
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj The Vox Google Blog COVID‑19 Information & Resources

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií