fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové inteligentné oblečenie od Google sa ide testovať!

Máte tip? napíšte nám mailom

Google opäť raz riešil na konferencii I/O zaujímavé veci. Okrem iného boli predstavené nové projekty, medzi ktorými internetový gigant prejavil aj iniciatívu o novú značku inteligentného oblečenia.

google-atap-project-jacquard-levis-commuter-jacket-400x202

Názov znie veľmi lákavo a moderne – Project Jacquard. Značka mala vzniknúť  v spolupráci so spoločnosťou Levi a až donedávna nebolo jasné, ako sa bude projekt vyvíjať. Teraz sa však už môžeme tešiť reálne na inteligentné oblečenie a sledovať ďalší vývoj vďaka ochrannej známke.

inteligentny-kabat

Nové oblečenie – kábát Trucker Jacket má špeciálne ovládanie, ktoré sa nachádza na jeho rukáve. Zabezpečiť by malo prijímanie a odmietanie telefonátov či spárovanie so službami Google a Spotify.

jacquard-logo

Kabát bude môcť bez problémov sledovať fyzickú aktivitu presne tak, ako to dnes robia inteligentné hodinky alebo fitness náramky. Testovacia verzia sa plánuje uviesť na svet koncom jesene a predaj by sa mal začať na jar roku 2017.

Zdroje: mojandroid.skphandroid.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií