fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zásah do súkromia? Google si nahráva tvoj hlas. Nahrávky si vieš vypočuť a odstrániť

Máte tip? napíšte nám mailom

Skutočne vie o nás Google všetko?

Google je najpoužívanejším internetovým vyhľadávačom a denne ho používa každý z nás. Tým pádom môžeme povedať, že o nás toho dosť veľa vie. Okrem toho, že si ukladá všetko, čo vyhľadávame, nahráva a ukladá si záznam nášho hlasu. Kde možno tieto nahrávky nájsť a môcť ich prehrať a odstrániť?

Prečo si Google všetko ukladá?

Najpoužívanejší vyhľadávaš si starostlivo uchováva všetky tvoje vyhľadávané údaje. Tieto uložené informácie mu potom pomáhajú pri lepšom predaji reklám.

 

Nahrávky hlasu

Google umožňuje aj vyhľadávanie pomocou nahrávania hlasu. Otázky ktoré mu položíš si nahrá a uloží taktiež. No tieto nahrávky si môžem vypočuť a odstrániť.

Vyhľadávač spustil portál, kde si možno pozrieť všetky činnosti spojené s tvojim Google účtom. Môžeš tam spravovať nielen ochranu osobných údajov, ale čo si vyhľadával a na akých stránkach si sa nachádzal. A to nie je všetko, čo sa v tomto archíve nachádza!

Ak využívaš možno vyhľadávania pomocou hlasu, môžeš tam nájsť aj tieto nahrávky. Odkedy bola spustená táto služba, je možné nájsť všetky otázky, ktoré si kládol vševediacemu Googlu. Tieto údaje však nie sú voľne prístupné a môžeš ich prehrať a odstrániť iba ty.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Boli sme na kontroverznej výstave nahých žien. Povolené boli aj dotyky

 

Ako nájsť a odstrániť nahrávky

  1. Prihlás sa na web history.google.com pomocou tvojich prihlasovacích údajov, ktoré používaš pre svoj Google účet.
  2. V archíve choď na Hlasové a zvukové aktivity. Tu nájdeš všetky svoje záznamy, ktoré si môžeš prehrať a odstrániť ich.
  3. Môže sa stať, že máš tieto aktivity „pozastavené.“ To znamená, že žiadne zvukové záznamy nemáš.

 

 

 

Zdroj: qz.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií