fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Google obnoví zábery Street View. Prinesie zábery aj z miest, na ktoré sa autom nedostanete

Máte tip? napíšte nám mailom

Už niekoľko rokov mapy do Googlu majú funkciu aj tzv Google Street View. Po dlhšom čase prichádza s väčšou aktualizáciou.

Funkcia Street View spočíva vo výhode vidieť reálny obraz miesta, ktoré na mape vyhľadávate. V lete bude jedna z najväčších spoločností v oblasti internetu aktualizovať práve túto službu aj na slovenských cestách. Okrem záberov, na aké sme boli doteraz zvyknutí, Google prinesie zábery aj z miest, na ktoré sa autom nedostanete. 

Zdroj: indebuurt.nl

Dosiahne to pomocou Street View Trekker, teda kompletného fotografického vybavenia umiestneného v batohu operátora. Systém bude mať uplatnenie hlavne v peších zónach. Už o nedlho budete môcť takéto zábery vidieť z najväčších slovenských miest ako Bratislava, Prešov, Nitra, Žilina a Banská Bystrica.

Na Slovensku je služba dostupná od roku 2012. Za ten čas si ju obľúbili tisíce používateľov. Vo svete je táto funkcia dostupná až v 88 krajinách sveta. Aj keď čaká službu rozsiahla aktualizácia, Google tieto zábery aktualizuje aj priebežne.

Zdroj: hlavnespravy.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií