fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Google Translate bude fungovať v ktorejkoľvek Android aplikácií

Máte tip? napíšte nám mailom

Google sa snaží zjednodušiť preklad textu na zariadeniach so systémom Android. My ti predstavíme ako.

Nová funkcia nesie názov “Tap to Translate” (v preklade: preložiť dotykom) a v podobe aktualizácie došla už v doobedňajších hodinách. Hovoríme samozrejme o sprístupnení v anglicky hovoriacich krajinách. Na Slovensku si ešte zrejme na update chvíľu počkáme. Nová verzia aplikácie s touto možnosťou Ti umožní preložiť vopred označený text. Po označení “vyskočí” malá ikonka, na ktorú bude treba len ťuknúť. Ikonka vzhľadovo pripomína chatové hlavičky z prostredia Facebook Messengeru.

Podľa vyjadrení spoločnosti Google ide o veľmi prepracovanú novinku, nakoľko ľudia často potrebujú preložiť napríklad cudzojazyčnú správu od vzdialených kamarátov alebo iba obyčajný text v prehliadači. Prekladacia hlavička údajne funguje naozaj vo všetkom, čo si do Androidu nainštaluješ. Microsoft takisto nespí na vavrínoch a minulý mesiac pridal do svojej aplikácie určenej na preklad podobný zázrak. Ide však iba o “cut/copy/paste” menu, ktoré je určite menej pohodlné na rozdiel od nových prekladacích bubliniek.

Spoločnosť Google pridáva novinky takmer neustále. V poslednom čase sprístupnil napríklad offline preklad do aplikácie v operačnom systéme iOS, pričom každý z offline jazykov dosahuje veľkosť iba niekoľko desiatok megabajtov. Za zmienku stojí aj možnosť prekladu čínskeho textu, ktorý stačí odfotografovať.

Prečítajte si tiež:
Ohybný displej sa stáva skutočnosťou. Sleduj tú flexibilitu!

Zdroj: theverge.comyoutube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií