Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Netradičná selfie: gorily na fotke napodobňujú svojich opatrovateľov. Myslia si, že sú to ich rodičia

Selfie, ktorá nám na tvárach zaručene vyčaruje úsmev. Tieto dve gorily totiž pózujú na fotografii, imitujúc ľudský postoj, so svojimi opatrovateľmi, ktorí ich zachránili pred pytliakmi, keď boli ešte mláďatá.

Pokračovanie pod reklamou

Fotka vznikla v Národnom parku Virunga, ktorý sa nachádza v Konžskej demokratickej republike.

Je to niečo ako gorilí sirotinec, domov pre vzácne gorily horské. Vyrastali tu aj dve gorily z fotky nižšie, vo Virunge sú odvtedy, čo pytliaci zabili ich rodičov.

Zástupca riaditeľa Innocent Mburanumwe povedal, že sa učili napodobňovať správanie svojich opatrovateľov, ktorí sa o ne starali, odkedy ich našli. Dodal, že si myslia, že títo opatrovatelia – Mathieu a Patrick – sú ich rodičia. No a ako sa dalo čakať, táto fotka sa rýchlo stala virálnou.

Matky oboch goríl pytliaci zabili v júli 2007. V tom čase mali mláďatá len dva a štyri mesiace. Krátko po tejto nešťastnej udalosti ich našli a umiestnili do Senkwekwe centra vo Virungskom národnom parku. Samice malých goríl nazvali Ndakazi a Ndeze.

Keďže odmalička vyrastali s ošetrovateľmi, snažia sa ich napodobňovať. Aj to, že stoja na dvoch nohách, má byť akýmsi ukazovateľom ich “učenia sa byť ľuďmi.”

Pokračovanie pod reklamou

Ošetrovateľská práca – radosť alebo nebezpečenstvo?

Nepochybne majú ošetrovatelia v Národnom parku Virunga postarané o zábavu, treba si však uvedomiť, že táto práca je mimoriadne nebezpečná. BBC píše, že minulý rok tu zabili päť rangerov a od roku 1996 dokonca až 130. Zavraždili ich povstalci, keďže v Konžskej demokratickej republike pretrvávajú konflikty medzi vládou a rôznymi ozbrojenými skupinami.

Niektoré z nich možno nájsť i v národnom parku, kde lovia zvieratá.

Zdroj: BBC

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií