Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Grécki hasiči stratili kontrolu nad lesným požiarom neďaleko Atén, ťažké časy ešte neskončili

Hasiči stratili kontrolu nad ohňom, keď zosilnel vietor.

20.7.2023 (SITA.sk) – Grécki hasiči vo štvrtok podvečer v dôsledku vetra stratili kontrolu nad lesným požiarom západne od Atén. To vyvolalo novú sériu evakuácií z okolia gréckeho hlavného mesta. Hasiči stratili kontrolu nad ohňom, keď zosilnel vietor, uviedli ich predstavitelia. Lesný požiar pri Aténach vyčíňa od utorka a doteraz spálil 35 štvorcových kilometrov lesa a krovín.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vyhlásil, že hasiči a úrady civilnej ochrany zostanú v pohotovosti. Podľa meteorológov by teploty v Grécku mohli v nedeľu dosiahnuť 45 stupňov Celzia.

„Ťažké časy sa očividne ešte neskončili,“ povedal Mitsotakis.

„Čelíme ďalšej vlne horúčav a možnému zosilneniu vetra. Takže pre najbližšie dni sa vyžaduje absolútna bdelosť a absolútna pripravenosť,“ dodal.

Viac k témam: Evakuácia, Lesné požiare
Zdroj: SITA.sk – Grécki hasiči stratili kontrolu nad lesným požiarom neďaleko Atén, ťažké časy ešte neskončili © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií