fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gréckom otriasli dve zemetrasenia, neboli hlásené väčšie škody ani zranenia

Zemetrasenia sú v Grécku a susednom Turecku bežné, nie však pri východnom pobreží Eubóje.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.11.2022 (Webnoviny.sk) – Grécky ostrov Eubója zasiahli v utorok v rozpätí niekoľkých hodín dve zemetrasenia, ktoré bolo cítiť aj v Aténach. Neboli však hlásené žiadne zranenia ani väčšie škody. Silnejšie z nich s magnitúdom 5,0 nastalo o 22:06 miestneho času v juhovýchodnej časti ostrova. Predchádzalo mu zemetrasenie o sile 4,8 s približne rovnakým epicentrom.

Podľa úradov zemetrasenia spôsobili len menšie škody na budovách v blízkosti epicentra. Zemetrasenia sú v Grécku a susednom Turecku bežné, nie však pri východnom pobreží Eubóje.

Nemáme žiadne údaje o zlomových líniách v tejto oblasti,“ povedal pre štátnu televíziu ERT Efthymios Lekkas, profesor aplikovanej geológie a zvládania katastrof na univerzite v Aténach.

Zemetrasenie s magnitúdom 5,9 pri Aténach v roku 1999 zabilo 143 ľudí.

Viac k témam: Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Gréckom otriasli dve zemetrasenia, neboli hlásené väčšie škody ani zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií