fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Greta Thunberg uverejnila kontroverznú fotku z vlaku: Zrejme však skreslila skutočnosť

Máte tip? napíšte nám mailom

Greta Thunberg pridala kontroverznú fotku, ako sedí  vo vlaku na zemi. Dopravca však prezradil, že v skutočnosti sa o ňu starali v prvej triede. 

O Grete Thunberg sa už toho popísalo veľa. Určite nám však dáte za pravdu, že patrí medzi najvplyvnejších aktivistov a veľmi dobre vie, ako strhnúť masy a pritiahnuť ich na klimatické štrajky. Prezentuje sa ekologickým spôsobom života. Na prvý pohľad ju spoznáte podľa dlhých vlasov zapletených do vrkoča, no známa je najmä odvahou, vďaka ktorej sa nebojí postaviť ani pred svetových lídrov a obviniť ich z toho, že robia málo pre záchranu našej planéty.

Greta Thunberg pridala kontroverznú fotku

Tak ako ostatní mladí ľudia, aj Greta Thunberg je aktívna na sociálnych sieťach. Často pridáva fotografie z organizovania klimatických štrajkov. Mladá študentka sa práve teraz vracia z niekoľkomesačnej cesty okolo sveta, a tak sa rozhodla dať svetu na známosť, kde sa nachádza. 

Na svojom Twitteri pridala kontroverznú fotku, ako sedí na zemi v nemeckom vlaku obklopená hromadou batožiny.

„Cestujem preplnenými vlakmi cez Nemecko. A konečne som na ceste domov,“  napísala pod fotografiu 16-ročná aktivistka.

Klame?

V priebehu pár hodín sa pod fotografiou strhla vášnivá diskusia o tom, v akých podmienkach cestujú nemeckí návštevníci. Prepravcovi sa zlá reklama nepáčila, a tak sa rozhodol, že o Grete Thunberg prezradí pravdu. Informáciu zverejnil The Guardian.

Milá Greta, ďakujeme, že podporuješ pracovníkov na železniciach v boji proti klimatickým zmenám. Bolo by však ešte krajšie, keby si upozornila aj na to, ako priateľsky a kompetentne sme sa k tebe správali v prvej triede,“  konštatoval železničný prepravca Deutsche Bahn.

View this post on Instagram

I have received the Nordic Council’s environmental award 2019. I have decided to decline this prize. Here’s why: “I am currently traveling through California and therefore not able to be present with you today. I want to thank the Nordic Council for this award. It is a huge honour. But the climate movement does not need any more awards. What we need is for our politicians and the people in power start to listen to the current, best available science. The Nordic countries have a great reputation around the world when it comes to climate and environmental issues. There is no lack of bragging about this. There is no lack of beautiful words. But when it comes to our actual emissions and our ecological footprints per capita – if we include our consumption, our imports as well as aviation and shipping – then it’s a whole other story. In Sweden we live as if we had about 4 planets according to WWF and Global Footprint Network. And roughly the same goes for the entire Nordic region. In Norway for instance, the government recently gave a record number of permits to look for new oil and gas. The newly opened oil and natural gas-field, ”Johan Sverdrup” is expected to produce oil and natural gas for 50 years; oil and gas that would generate global CO2 emissions of 1,3 billion tonnes. The gap between what the science says is needed to limit the increase of global temperature rise to below 1,5 or even 2 degrees – and politics that run the Nordic countries is gigantic. And there are still no signs whatsoever of the changes required. The Paris Agreement, which all of the Nordic countries have signed, is based on the aspect of equity, which means that richer countries must lead the way. We belong to the countries that have the possibility to do the most. And yet our countries still basically do nothing. So until you start to act in accordance with what the science says is needed to limit the global temperature rise below 1,5 degrees or even 2 degrees celsius, I – and Fridays For Future in Sweden – choose not to accept the Nordic Councils environmental award nor the prize money of 500 000 Swedish kronor. Best wishes Greta Thunberg”

A post shared by Greta Thunberg (@gretathunberg) on

Mladá aktivistka si kvôli fotografii získala mnoho odporcov. Aj napriek tomu, že momentálne cestuje domov do rodného Švédska, kde sa chystá stráviť Vianoce, so snahou bojovať za lepšie zajtrajšky nekončí. 

Čo si myslíte o spôsobe, akým na seba upozorňuje 16-ročná Švédka? Dajte nám vedieť v komentári!

Zdroj: theguardian.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií