Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Grilovačky v parkoch a lesoch Viedne sú zakázané, v dôsledku horúčav a sucha hrozí nebezpečenstvo požiaru

Okrem zákazu grilovania majú obyvatelia rakúskeho hlavného mesta až do odvolania zakázané aj fajčenie v lesoch.

18.7.2023 (SITA.sk) – Viedeň zakázala grilovanie vo verejných parkoch a lesoch, pričom predstavitelia mesta varovali verejnosť pred rizikom vzniku lesných požiarov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„V dôsledku nedostatku trvalých zrážok viedenské lesy vyschli. Z dôvodu možného nebezpečenstva lesných požiarov platí v súčasnosti pre Viedeň zákaz grilovania,“ uvádza sa vo vyhlásení na webovej stránke mestskej rady.

Okrem zákazu grilovania majú obyvatelia rakúskeho hlavného mesta až do odvolania zakázané aj fajčenie v lesoch a tieto zákazy úrady zrušia len v prípade „trvalých dažďových prehánok“.

V súkromných záhradách je grilovanie povolené, no úrady varovali verejnosť, aby bola vzhľadom na „horúčavy a sucho“ v regióne „obzvlášť opatrná“.

Teploty vo Viedni v súčasnosti počas dňa dosahujú do 32 stupňov Celzia.

Viac k témam: Horúčavy, Požiar, Sucho, Viedeň
Zdroj: SITA.sk – Grilovačky v parkoch a lesoch Viedne sú zakázané, v dôsledku horúčav a sucha hrozí nebezpečenstvo požiaru © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií