fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gröhling ocenil krok prezidentky. Je to záruka, že Slovensko povedie vláda odborníkov

Zároveň upozornil, že strana Smer-SD a Hlas-SD vyzývajú prezidentku k úradníckej vláde a na druhej strane jej nevyslovia dôveru.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2023 (SITA.sk) – Poslanec Národnej rady SR a exminister školstva Branislav Gröhling (SaS) ocenil, že prezidentka Zuzana Čaputová si pre úradnícku vládu zvolila odborníkov a nie ľudí, ktorí by v politike chceli v budúcnosti pokračovať.

Podľa poslanca je to záruka, že Slovensko do predčasných parlamentných volieb povedie naozaj vláda odborníkov. Gröhling zároveň verí, že divadlo sa už naozaj skončilo.

„Divadlo sa možno presunie do Národnej rady SR, ale neočakávam, že sa poslanci budú snažiť odvolať ministrov úradníckej vlády. Pokiaľ nie je minister potvrdený v rámci dôvery vlády, tak ho predsa nemôžeme odvolať. Len prezidentka mu môže odobrať poverenie,” uviedol Gröhling pre médiá.

Zároveň upozornil, že strana Smer – sociálna demokracia a Hlas – sociálna demokracia na jednej strane vyzývajú prezidentku, aby vymenovala úradnícku vládu a na druhej strane hovoria, že jej nevyslovia dôveru.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Gröhling ocenil krok prezidentky. Je to záruka, že Slovensko povedie vláda odborníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Karasov návrh zmien Trestného zákona čoskoro pôjde na vládu, bude stáť na troch pilieroch
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií