Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gruzínec spôsobil na hranici smrteľnú nehodu, policajti ho chytili v lučeneckej nemocnici (foto)

Ťažké zranenia pri nehode utrpeli traja muži, štyri deti, jedna žena nehodu neprežila.

3.11.2023 (SITA.sk) – V rukách polície skončil Gruzínec, ktorý spôsobil smrteľnú nehodu na maďarsko-srbskej hranici. Vďaka rýchlej výmene informácií a spolupráci slovenských a maďarských policajtov sa ho podarilo identifikovať a zadržať v nemocnici v Lučenci.

Trestné stíhanie pre podozrenie z prevádzačstva

Ústredné operačné stredisko prijalo 27. októbra podvečer informáciu, že do lučeneckej nemocnice prišlo motorové vozidlo, z ktorého vyskočil vodič a ušiel.

Na zadných sedadlách zostal ležať zranený muž, o ktorého sa lekári okamžite postarali. Privolaní policajti prípad postúpili kolegom z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii, ktorí začali trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu prevádzačstva.

Akonáhle to zdravotný stav muža dovolil, policajti spolu s tlmočníkom muža vypočuli. Zároveň nadviazali komunikáciu s maďarskými kolegami.

Dopravná nehoda na maďarsko-srbskej hranici

Tí potvrdili, že zranený muž mal v to ráno spôsobiť vážnu dopravnú nehodu na maďarsko-srbskej hranici. Ťažké zranenia pri nej utrpeli traja muži, štyri deti, jedna žena nehodu neprežila.

„Vodiča vozidla malo zobrať z miesta nehody iné vozidlo. Informácie nasvedčovali tomu, že vozidlo malo prevážať nelegálnych migrantov. Preto vzniklo podozrenie, že zranený muž v nemocnici môže byť páchateľom trestného činu prevádzačstva a zároveň aj vodičom, ktorý zavinil smrteľnú dopravnú nehodu v Maďarsku,“ informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Európsky zatýkací rozkaz

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru okamžite prijali prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré viedli k vydaniu európskeho zatýkacieho rozkazu.

„Vo štvrtok 2. novembra sa v nemocnici uskutočnilo súdne pojednávanie, na základe ktorého bol 31-ročný občan Gruzínska vzatý do útekovej väzby na Slovensku, kde bude čakať na vydanie do Maďarska,“ dodala Bárdyová.

Viac k témam: Autonehoda, Európsky zatykač, hovorkyňa policajného prezídia, Migranti, Nelegálna migrácia, Prevádzačstvo, Trestný čin, úteková väzba
Zdroj: SITA.sk – Gruzínec spôsobil na hranici smrteľnú nehodu, policajti ho chytili v lučeneckej nemocnici (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií