fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Guterres sa tretíkrát stretne so Zelenským, v Kyjeve budú riešiť pokračovanie čiernomorskej obilnej iniciatívy

Generálny tajomník OSN je podľa jeho hovorcu momentálne v Poľsku.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.3.2023 (SITA.sk) – Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres smeruje na Ukrajinu. V utorok to oznámil jeho hovorca Stéphane Dujarric, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Guterres je podľa hovorcu momentálne v Poľsku a v stredu ráno sa v Kyjeve stretne s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Dvojica by mala diskutovať o „pokračovaní čiernomorskej obilnej iniciatívy vo všetkých jej aspektoch, ako aj o ďalších relevantných otázkach“, uvádza sa vo vyhlásení.

Iniciatíva podľa OSN umožňuje komerčný export potravín a hnojív z troch kľúčových ukrajinských prístavov v Čiernom mori do nízkopríjmových krajín.

Bude to tretia Guterresova návšteva Ukrajiny a vo štvrtok popoludní by mal byť už naspäť v New Yorku, dodal Dujarric.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Generálny tajomník OSN, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Guterres sa tretíkrát stretne so Zelenským, v Kyjeve budú riešiť pokračovanie čiernomorskej obilnej iniciatívy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií