Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gyimesi sa ospravedlnil za Hegerov výrok, ktorý vraj ani nepovedal. Premiér označil tvrdenie poslanca za hrubú lož

Heger dodal, že vždy opakoval a zdôrazňoval, že za energetickú krízu aj infláciu v Európe je zodpovedná len jedna osoba, a to Vladimir Putin.

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) sa na sociálnej sieti ohradil voči poslancovi Národnej rady SR Györgymu Gyimesimu.

Poslanec Gyimesi sa v diskusnej relácii v televízii TA3 ospravedlnil za Hegerov údajný výrok, že občania musia trpieť vysoké ceny energií, lebo je to investícia do Ukrajiny. Poverený premiér tvrdí, že to nikdy nepovedal a označil to za hrubú lož.

Ukrajine treba pomáhať

V statuse dodal, že vždy opakoval a zdôrazňoval, že za energetickú krízu aj infláciu v Európe je zodpovedná len jedna osoba, a to Vladimir Putin.

„Opakovane tiež hovorím, že je potrebné Ukrajine pomáhať. Humanitárne, a áno, aj vojensky. Lebo deky ich síce ochránia pred chladom, ale nie pred raketami. Aj dnes, žiaľ, prišla správa o ďalšom vojnovom zločine Vladimira Putina. V meste Dnipro zasiahla ruská raketa obytný dom, v ktorom žili bežní ľudia. Ako ja, či aj vy. Správy hovoria o viac ako 20 mŕtvych. Neviem, prečo si niekto myslí, že k nám by bol Vladimir Putin milosrdnejší,“ napísal Heger.

Rusko je pre nás hrozbou

Doplnil, že ak niekto nechápe, že podporou Ukrajiny chránime i seba, tak zľahčuje hrozbu, ktorú pre nás predstavuje Rusko, a tiež zavádza občanov.

Heger tiež uviedol, že ako líder aj ako človek sa vždy postaví za to, čo je správne a zabíjanie nevinných ľudí určite správne nie je. „Nikdy sa neznížim k tomu, aby som zbieral lacné politické body očividnými klamstvami,“ uzavrel.

Viac k témam: Ceny energií, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Gyimesi sa ospravedlnil za Hegerov výrok, ktorý vraj ani nepovedal. Premiér označil tvrdenie poslanca za hrubú lož © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií