fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gyimesi v rozhovore medzi štyrmi očami dostal od Aliancie predvolebnú ponuku, viac o nej ale hovoriť nebude

S predsedom Aliancie mal Gyimesi podľa svojich slov asi 20-minútový neformálny rozhovor medzi štyrmi očami.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.2.2023 (SITA.sk) – Poslanec Národnej rady SR György Gyimesi (OĽaNO) dostal neoficiálnu predvolebnú ponuku od Aliancie, ktorá združuje maďarské strany. Bližšie sa však k obsahu tejto ponuky nechce vyjadriť. Ako povedal, mal s predsedom Aliancie asi 20-minútový neformálny rozhovor medzi štyrmi očami.

Rozhovor medzi štyrmi očami

Je pravda, že mi neformálne niečo ponúkol, ale nebudem o tom teraz hovoriť, keďže nemám mandát na to, aby som vynášal z rozhovoru medzi štyrmi očami,“ uviedol. Dodal, že ak príde pozvanie na oficiálne stretnutie, tak sa na ňom zúčastní a potom bude môcť o výsledkoch rokovania informovať verejnosť.

Dajú sa dať ponuky, ktoré sú automaticky určené na to, aby sa odmietli. A potom sú ponuky, ktoré majú za cieľ prekročiť päťpercentnú hranicu a mať zastúpenie v Národnej rade SR. To, o čom mi hovoril pán predseda, nesledovalo ten druhý cieľ,“ skonštatoval Gyimesi.

Most-Híd ho kritizovala

Platforma Most-Híd, ktorá pôsobí v rámci Aliancie, Gyimesiho už viackrát verejne kritizovala. Gyimesi si však nemyslí, že ho en bloc odmieta.

Prečítajte si tiež:
Slováci by mali zvážiť cestovanie do Kene, počas volieb môže hroziť turistom nebezpečenstvo

Odmietajú ma niektorí politici z platformy, pretože ja robím hodnotovú a konzistentnú politiku a chránim záujem obyčajných ľudí. Nikdy to neboli ekonomické záujmy oligarchov alebo liberálno-progresívnych kruhov, vždy stál v centre mojej politiky občan a týchto ľudí to jednoducho vyrušuje,“ povedal.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Gyimesi v rozhovore medzi štyrmi očami dostal od Aliancie predvolebnú ponuku, viac o nej ale hovoriť nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií