Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hackeri napadli telefóny ruských vojenských námorníkov, v správe im pripomenuli útoky na lode aj krížnik Moskva

Správa, ktorú dostali námorníci i velitelia ruského námorníctva, obsahovala klip ukazujúci útoky na ruské vojnové lode.

30.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinskí hackeri sa rozhodli pripomenúť si Deň ruskej armády napadnutím telefónov ruských vojenských námorníkov. Prostredníctvom reklamného spamu im na platformách Viber, Telegram a WhatsApp poslali falošnú gratulačnú správu na zachytenie informácií z ich zariadení.

Ako informuje spravodajský portál Sky News, uviedlo to hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany.

Útoky na ruské vojnové lode

Správa, ktorú dostali námorníci i velitelia ruského námorníctva, obsahovala klip ukazujúci útoky na ruské vojnové lode. Medzi nimi bol aj krížnik Moskva, vlajková loď ruskej Čiernomorskej flotily, ktorú vlani zničil raketový útok.

Moskva bola najväčšia ruská vojnová loď potopená v boji od druhej svetovej vojny a jej potopenie je jeden z najtrápnejších úderov pre ruského vodcu Vladimira Putina počas vojny na Ukrajine.

V správe bol trójsky kôň

Spravodajské riaditeľstvo vysvetlilo, že v správe bol trójsky kôň, ktorý zachytáva informácie z telefónov a presmeruje ich na ukrajinské servery.

„V súčasnosti tok informácií, vrátane dôverných informácií, pokračuje,“ uviedol orgán s tým, že hackeri v rovnakom čase napadli aj servery troch ruských vládnych stránok.

Viac k témam: Deň ruského námorníctva v Petrohrade, Hackeri, ruské námornícstvo, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský krížnik, Ruský prezident, Trójsky kôň
Zdroj: SITA.sk – Hackeri napadli telefóny ruských vojenských námorníkov, v správe im pripomenuli útoky na lode aj krížnik Moskva © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií