fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hackeri a ich špinavé praktiky: TAKTO s nimi bez výstrahy zatočila napadnutá osoba!

Máte tip? napíšte nám mailom

Podvodníci sa nezastavia pred žiadnou možnosťou, ako si finančne prilepšiť. Pozrite sa, ako sa s podvodníkom popasovala dotknutá osoba vďaka trefným odpovediam.

A to práve z dôvodu, že sú príliš leniví na to, aby si zabezpečili príjem zákonnou cestou a nie trestným správaním. Mnoho ľudí, aj keď ich odhalia sa rozhodnú, že ih činnosť nebudú tolerovať a včas dajú o nej vedieť príslušným orgánom. Takýmto prípadom je aj útok hackerov. Jednu osobu tak nečakane prekvapil hacker s oznámením, že sa jej nabúral do telefónu. Keď to dotyčná osoba zistila, neprepadla panike a nezavolala políciu. Naopak, rozhodla sa, že hackerovi položí jednoduché otázky. Aké?

Hackeri a ich praktiky

Podvodník jednoducho nevedel odpovedať na základné otázky a tak sa podarilo odhaliť, že naozaj ide o podvod. Federálna obchodná komisia USA tvrdí, že každý rok napadnú podvodníci až milión ľudí. I keď sa moderná doba vyznačuje vyspelými technikami, podvodníci väčšinou vsádzajú na rovnaké triky ako v minulosti. Zvyčajne ide o heslá a o peniaze. Spoliehajú sa na to, že budete robiť impulzívne rozhodnutia podľa toho, ako sa na vás vrhnú. Je však potrebné zachovať pokoj a reagovať dostatočne inteligentne. Najdôležitejšie je, aby ste napríklad nikam a nikomu nepísali heslo k svojmu bankovému účtu.

Prečítajte si tiež:
Známy športovec si myslel, že u Mii Khalify zaboduje tak ľahko, ako na trávniku. Precenil sa a kráska ho poriadne odfajčila

Neraz sa stane, že si podvodníci vymyslia rôzne fiktívne emaily, s logom banky. Mnohí ľudia sa na účet verejnosti a svojich priateľov tiež bavia nevídaným spôsobom. Napríklad aj tak, že si vymyslia, že ich príbuzný vyhral v lote 1,2 milióny dolárov. Známe sú tiež prepady cez mobily, kedy si ľudia vymyslia, že sú údržbári, alebo patria k pracovníkom konkrétnej nemocnice či pohrebnej služby. Nedajú sa zastaviť a myslia si, že takýmto spôsobom vždy niekoho napália a nebudú mať z toho žiadne nepríjemnosti. Našťastie v súčasnosti už je možné vystopovať aj telefónne čísla, takže neraz končia v rukách polície. Ak sa chcete z chuti zasmiať, všetky odpovede pre hackera od napadnutej osoby nájdete na portáli Boredpanda.com.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií