fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hailey má iba 9 rokov, pestuje zeleninu a stavia prístrešky pre bezdomovcov, už ich vybudovala 12

Máte tip? napíšte nám mailom

Hailey Fortová je tinedžerka žijúca vo Washingtone. Rada sa učí, sadí v záhradke, venuje sa kutilstvu a vo voľnom čase pomáha druhým.

Hoci má iba 9 rokov, už urobila viac ako mnohé deti v jej veku. Koľkokrát sme urobili niečo nezištné bez toho, aby sme za to čakali odmenu? Niečo podobné sa pýtala Hailey svojej mamy Mirandy, keď mala 5 rokov a stretla sa s bezdomovcom Erwardom.

Pomáhať druhým ju napĺňa

Keď videla, že je na ulici a pýta peniaze, kúpili mu sendvič. Od tej chvíle sa Hailey venuje dobročinnosti – pomáha tým najchudobnejším. Snaží sa im poskytnúť jedlo a strechu nad hlavou.

Zdroj: upsocl.com
Zdroj: upsocl.com
Zdroj: upsocl.com

Najhoršie to je však v zime, vtedy sú domovy pre bezdomovcov plné a nie všetci majú to šťastie, že sa počas tých najväčších mrazov dostanú do tepla. „Keď prší alebo mrzne, stále sú na vonku. Mnohí z nich sa dostali na ulicu nie vlastným pričinením. Myslím si, že každý má právo na šťastný a pokojný život,”  povedala Hailey.

Začala pestovať čučoriedky, paradajky a uhorky. Teraz je jej záhradka trikrát väčšia ako bola na začiatku. 

Zdroj: pulptastic.com

Hailey to však nestačilo. Prišla s myšlienkou vybudovať malé, mobilné prístrešky pre bezdomovcov. Sú jednoduché, majú solárne panely a zateplené sú recyklovateľnou vatu. Pomocou svojej mamy Mirandy získala grant vo výške 3 000 dolárov. Miestny obchod Lowes sa dokonca zaviazal poskytnúť 50 % zľavu na stavebné materiály. Týmto spôsobom sa jej podarilo vybudovať 12 prístreškov, ktoré pravidelne plní hygienickými potrebami, knihami a oblečením. Šikovné dievčatko, čo poviete? 

Mimochodom, nebolo to tak dávno, čo sme písali aj o inej malej aktivistke Grete, ktorá sa rozhodla reagovať na klimatické zmeny. Každý piatok ide poza školu a štrajkuje. Pridali sa k nej aj ďalší mladí ľudia, čo vyvolalo štrajky po celom svete. Viac si môžete prečítať tu.

Prečítajte si tiež:
Mýtus vyvrátený: lúštenie krížoviek demencii nezabráni
Zdroj: pulptastic.com

Zdroj: upsocl.com, pulptastic.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií