Halima Aden – moslimka, ktorá očarila Kanyeho i celý módny svet! Svojím príbehom si získa i teba

Halima Aden – moslimka, ktorá očarila Kanyeho i celý módny svet! Svojím príbehom si získa i teba

Krásna moslimka oslnila celý módny svet a nielen ten.

Halima Aden, tak znie meno zatiaľ jedinej moslimskej modelky, ktorá kedy kráčala po prehliadkovom móle. Iba 19-ročná moslimka sa totiž pred pár dňami predstavila na módnej prehliadke, na ktorej sa predstavila najnovšia kolekcia Kanyeho Westa, Yeezy Season 5.


Mladá moslimka sa však do povedomia dostala už minulý rok, kedy sa zúčastnila súťaže krásy Miss Minnesota. „Bála som sa zúčastniť, pretože to nie je nič, čo by malo moslimské dievča spraviť. Dá sa povedať, že som čakala, kedy sa objaví nejaké také dievča a bude prezentovať všetky ostatné moslimky, ale došla som k záveru, že kto iný to spraví, ak nie ja,“  spomínala na minuloročnú skúsenosť kráska, ktorá po skončení prehliadky neskrývala nadšenie.

Halima však nemala život ako z rozprávky. Narodila sa v utečeneckom tábore Kukuma v Keni, kde jej rodičia ušli zo Somálska. Ako dieťa prekonala maláriu a to bez akýchkoľvek liekov. Keď mala sedem rokov, emigrovala spolu so svojimi rodičmi do USA, no stále si pamätá na tie pocity neznesiteľného hladu a strašné životné a zdravotné podmienky, ktoré zažívala v Afrike.

No ani v Ameriku to nemala krásna moslimka so svojou rodinou jednoduché a stretávala sa s tým, že ju okolie nechcelo prijať. Lenže tieto predsudky ju nezlomili a zobrala ich ako výzvu. Dnes tvrdí, že svet by bol omnoho jednoduchší, keby každý Američan mal aspoň jednu moslimskú kamarátku, pretože nenávisť, ktorá je vo vzduchu, je podľa nej spôsobená nepochopením.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Žiadne počítačové hry! Magické fotografie detí z rôznych kútov sveta, ako si užívajú detstvo

 

Zdroj: Instagram, vogue.com

Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*