Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hamran chcel podľa Eštoka skončiť až koncom roka a to bol vraj dôvod, prečo ho odvolal

Políciu namiesto Hamrana dočasne povedie Rastislav Polakovič.

2.11.2023 (SITA.sk) – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) po nástupe do funkcie nenašiel žiadnu dokumentáciu, podľa ktorej mal bývalý policajný prezident Štefan Hamran skončiť vo funkcii k 31. októbru. Uviedol to na štvrtkovom zasadnutí brannobezpečnostného výboru parlamentu.

„Naopak, informácie, ktoré sme dostali z osobného úradu hovorili o tom, že pán Hamran by si rád vyčerpal svoju služobnú dovolenku a skončil na konci roka aby mu ešte nabehli výsluhové roky,“ povedal Šutaj Eštok.

Z tohto dôvodu podľa vlastných slov prijal rozhodnutie o prevelení Hamrana do Popradu. „Myslím si, že tam je rovnako potrebné slúžiť,“ dodal minister.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok koncom októbra odvolal policajného prezidenta Štefana Hamrana z funkcie. Políciu namiesto neho dočasne povedie Rastislav Polakovič.

Viac k témam: branno-bezpečnostný výbor, Bývalý policajný prezident, Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie
Zdroj: SITA.sk – Hamran chcel podľa Eštoka skončiť až koncom roka a to bol vraj dôvod, prečo ho odvolal © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií