fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hamran nikdy nežiadal Čaputovú o povýšenie do hodnosti generála, reaguje polícia na vyjadrenie Šutoja Eštoka

Návrh na vymenovanie policajta do hodnosti generála predkladá prezidentovi Slovenskej republiky vláda, Hamran takúto kompetenciu podľa Prezídia Policajného zboru nemá.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.1.2023 (Webnoviny.sk) – Prezident Policajného zboru Štefan Hamran nikdy nežiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú o povýšenie do hodnosti generála.

Zamietnutá žiadosť

Prezídium Policajného zboru to uviedlo v reakcii na status poslanca Národnej rady Matúša Šutaja Eštoka s vysvetlením, že kompetenciu predkladať návrh na vymenovanie policajta do hodnosti generála má vláda. Šutaj Eštok v pondelok na sociálnej sieti napísal, že prezidentka Hamranovu žiadosť zamietla.

Prezídium označilo za nezmysel aj informáciu, že si Štefan Hamran navrhuje o 200 percent navýšiť príplatok za riadenie.

Platové náležitosti príslušníkov PZ

„Policajný prezident si nemôže sám určiť príplatok za riadenie, túto kompetenciu má výlučne minister vnútra. V rámci poslaneckého návrhu ide o úpravu stropu príplatkov za riadenie všetkých vedúcich zamestnancov v rámci Policajného zboru, a to na všetkých stupňoch riadenia a velenia,“ uviedol v stanovisku Petar Lazarov, riaditeľ odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Ide podľa tohto stanoviska o súčasť nového systému platových náležitostí príslušníkov Policajného zboru v rámci už prebiehajúcej reformy Policajného zboru, ktorý bude pripravený v kalendárnom roku 2023 a bude motivačný, stabilizačný a dostatočne atraktívny nielen pre prípadných záujemcov pre vstup do služobného pomeru, ale aj služobne starších skúsených policajtov vrátane nadriadených.

Prečítajte si tiež:
Sezóna šiat je v plnom prúde

Viac k témam: Generál, Prezident Policajného zboru SR, Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Hamran nikdy nežiadal Čaputovú o povýšenie do hodnosti generála, reaguje polícia na vyjadrenie Šutoja Eštoka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií