Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hamšík povedie 20 hráčov na neoficiálnom kempe slovenskej reprezentácie v Šamoríne pred majstrovstvami Európy

Slováci od 23. mája absolvujú v Šamoríne štyri dni spoločnej prípravy.

15.5.2024 (SITA.sk) – Realizačný tím slovenskej futbalovej reprezentácie nominoval na úvodný tréningový kemp pred majstrovstvami Európy v Nemecku dovedna 20 hráčov. Slováci od 23. mája absolvujú v Šamoríne štyri dni spoločnej prípravy. Oficiálna časť prípravy na ME sa začne až 31. mája.

V Šamoríne sa slovenskí futbalisti budú pripravovať pod vedením asistenta trénera Mareka Hamšíka, keďže hlavný kouč Francesco Calzona má od Slovenského futbalového zväzu (SFZ) povolenie dokončiť sezónu v talianskom klube SSC Neapol.

„Tento zraz v Šamoríne je prioritne na udržanie kondície chalanov, ktorým sa skončila liga skôr. Kluby neboli povinné pustiť hráčov v tomto termíne a tak priestor dostalo veľa mladých, ktorí už predtým boli v nomináciách reprezentácie,“ uviedol Hamšík pre oficiálny web SFZ..

V nominácii na neoficiálny kemp v Šamoríne sú dvaja brankári, šiesti obrancovia, ôsmi stredopoliari a štyri útočníci. Sú medzi nimi hráči zo slovenskej I. ligy, ale aj legionári.

Nominácia slovenksej futbalovej reprezentácie na neoficiálny kemp pred ME 2024 (zdroj: SFZ):
Brankári: Ľubomír Belko, Dominik Takáč
Obrancovia: Peter Pekarík, Matúš Kmeť, Marek Kristián Bartoš, Patrik Leitner, Sebastián Kóša, Dávid Hancko
Stredopoliari: Artur Gajdoš, Matúš Bero, Juraj Kucka, László Bénes, Máté Szolgai, Jakub Kadák, Dávid Ďuriš, Leo Sauer
Útočníci: Róbert Polievka, Róbert Boženík, David Strelec, Ľubomír Tupta

Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) vo futbale, slovenská reprezentácia
Zdroj: SITA.sk – Hamšík povedie 20 hráčov na neoficiálnom kempe slovenskej reprezentácie v Šamoríne pred majstrovstvami Európy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií