fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Handpoke tetovanie za každý deň v karanténe: Brit už nemá kde tetovať

Chris Woodhead z Veľkej Británie vynašiel kreatívny spôsob, ako sa v čase karantény zabaviť. Pracuje ako v tetovacom štúdiu, ktoré musel kvôli pandémii zatvoriť. Rozhodol sa preto tetovať sám seba a to jedno tetovanie za každý deň v karanténe. Prezradil, že na začiatku pandémie mal na tele okolo tisíc tetovaní.

Máte tip? napíšte nám mailom

Brit Chris Woodhead z Walthamstowe, severovýchodného Londýna, si vymyslel zvláštnu hru. Za každý deň v karanténe si vytetuje nové handpoke tetovanie. Údajne sa prvýkrát nechal tetovať, keď mal 18 rokov a odvtedy sa tým stal posadnutý. Dokonca pracuje v tetovacom štúdiu, odkiaľ si zobral potrebné príslušenstvo domov, aby sa mohol aj počas pandémie venovať svojej záľube.

Tetovať sa dal aj od Duncana X

Pri pohľade na Chrisa je zrejmé, že na jeho pokožke nezostáva veľa miesta, ktoré by nezdobilo nielen handpoke tetovanie. Od špičiek prstov po chodidlá je takmer každý kút jeho tela pokrytý obrovským množstvom tetovaní rôznych štýlov. Prvýkrát sa dal tetovať približne pred 15 rokmi, keď mal 18 rokov. Zamiloval sa do americkej punkovej hudby a v tom čase objavil tattoo umelca Duncana X, ikonu britského tetovania. „Od Duncana X som sa nechal tetovať, keď som mal 19 rokov,“ povedal Chris.

Neskôr ho tetoval aj jeho kamarát. „Použil ma ako svoje plátno, spravil mi viac ako 400 tetovaní,“ prezradil Brit. Na začiatku karantény mal Chris na tele okolo 1 000 tetovaní. Momentálne ich má o 40 viac.

Prečítajte si tiež:
Indonézske aerolínie stratili kontakt s lietadlom pár minút po štarte
Handpoke tetovanie za každý deň v karanténe: Brit už nemá kde tetovať
zdroj: Chris Woodhead/bbc.co.uk

Nohu mu zdobí molekula Covid-19

Keď bol nútený zavrieť svoje tetovacie štúdio v Londýne kvôli pandémii, znamenalo to, že už nemôže tetovať. Spolu s tehotnou manželkou Emou preto trávil čas doma. Napadlo mu, že sa môže tetovať sám a to veľmi zaujímavým spôsobom. Za každý deň strávený v karanténe si  vytetuje nový motív. „Zistil som, že sa len tak ponevieram, nevedel som, čo mám robiť, iba som neustále jedol,“ spomína Chris. „Myšlienka tetovania na každý deň mi preto dala smer,“ vysvetlil svoje pohnútky.

Každé popoludnie medzi 2. a 4. hodinou popoludní sa Chris posadí na gauč, aby na kožu načrtol návrh inšpirovaný súčasnou situáciou. Pripraví si šálku čaju a pustí sa do práce. „Tetovanie považujem za terapiu. Kreslím, čo mám na mysli,“ povedal Chris. Používa ručnú techniku, takzvané handpoke, pri ktorej pomocou ihly v ruke pichá atrament hlboko do pokožky bez použitia elektriny. Momentálne ide o atraktívny trend, po celom svete sa týmto spôsobom necháva tetovať množstvo ľudí. 

Prečítajte si tiež:
Umelec svojimi ilustráciami kritizuje dobu: Pripojenie na internet nie je všetko!
Handpoke tetovanie za každý deň v karanténe: Brit už nemá kde tetovať
zdroj: Chris Woodhead/bbc.co.uk

Je evidentné, že sa inšpiruje predovšetkým koronavírusom. Na chodidlo si dokonca vytetoval: „Kedy to skončí?“ Spodnú časť nohy mu okrem iného zdobí handpoke tetovanie molekuly Covid-19. Na hrudnú kosť si dal tetovanie pozostávajúce z troch písmen – NHS. Chcel tak vzdať hold všetkých zdravotníkom. „Je mi ľúto, že ľudia potrebujú zažiť takúto situáciu, aby skutočne ocenili pracovníkov zdravotnej služby a uvedomili si, že ich práca je naozaj ťažká,“ poznamenal Brit.

Brit si chce ušetriť miesto pre meno dieťaťa

V súčasnosti ho najviac trápi to, že na pokožke už takmer nemá žiadne miesto. Rád by si po narodení dieťaťa nechal tetovať jeho alebo jej meno. Vypočítal preto, koľko motívov si ešte môže dovoliť, aby ušetril nejaké to miesto. „Nie veľa,“ vypočítal Chris. Úprimne však poznamenal, že už teraz vyzerá dosť smiešne. Prirovnal sa ku kúsku modrého plesnivého syru, na ktorom tiež nie je príliš veľa miesta.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BBC
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií