fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Harry a Meghan Markle: Koľko bude stáť ich súkromná ochranka?

Potom, ako Megxit nadobudne platnosť a princ Harry a Meghan Markle zmenia svoje postavanie, financovať ich bezpečnosť z peňazí daňových poplatníkov už nebude možné.

Máte tip? napíšte nám mailom

Napriek všetkému, ak si Harry a Meghan Markle budú želať byť stále chránení, budú musieť zaplatiť najmenej 20 miliónov libier ročne. A to je skutočne značná suma, hlavne keď v súčasnosti nemajú žiadny príjem.

Harry a Meghan Markle využívali Kanadu

V januári sa princ Harry a Meghan Markle vzdali svojich kráľovských funkcií a odišli z Veľkej Británie, smerujúc do Kanady, na ostrov Vancouver. Aby sa pár mohol emancipovať a žiť svoj vlastný život, musel čeliť celej sérii nepríjemností, ktoré teraz s odstupom času vyznievajú ako malé ponaučenia. Tie im postupne servírovali tí najmocnejší a najvplyvnejší z ich okolia. Najprv to bola kráľovná Alžbeta II., ktorá im odmietla dovoliť používať značku Sussex Royal. Pár tak prišiel o značku, ktorá im mohla zarobiť milióny. O niekoľko dní nato im nevyšiel v ústrety ani Justin Trudeau, kanadský premiér. Ten v oficiálnom vyjadrení uviedol, že financovanie ich bezpečnosti v Kanade zo štátnej pokladnice po ich odchode z kráľovskej rodiny už možné nebude.

Keď rodičia Archieho oznámili, že budú žiť v Kanade, britskí občania sa okamžite vzopreli a odmietli financovať ich bezpečnosť mimo Veľkej Británie. Na túto situáciu však okamžite zareagoval Justin Trudeau, predseda vlády v Kanade. Ten prisľúbil, že náklady na bezpečnosť manželov zo Sussexu pokryje jeho krajina. Lenže čoskoro sa jeho ponuka skončí, ako vysvetlila Mary-Liz Power, hovorkyňa Billa Blaira, kanadského ministra pre verejnú bezpečnosť. „Táto pomoc sa zastaví v nasledujúcich týždňoch v súlade so zmenou ich stavu,“ povedala pred kamerami.

Prečítajte si tiež:
FOTO Princ Harry: Takto sa snaží zakryť svoje obrovské komplexy

Kto ich bezpečnosť teraz zaplatí?

Ak sa budú chcieť Harry a Meghan cítiť stále v bezpečí, budú musieť siahnuť hlboko do vreciek. Podľa Daily Mail budú musieť platiť najmenej 20 miliónov GBP ročne alebo viac ako 23 miliónov EUR, ak chcú pokračovať vo využívaní bezpečnostnej služby tak, ako doteraz. Denník Miroir odhaduje, že pár bude potrebovať najmenej 12 agentov na ich ochranu. A to hlavne preto, že nie sú vždy spolu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií