fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kďe kupujú nový dom Harry a Meghan Markle

Po niekoľkých týždňoch v Kanade sa manželia zo Sussexu rozhodli usadiť úplne inde. Riskujú tým oveľa vac, ako si možno myslia. Alebo sa tak rozhodli naschvál, pretože im chýba sláva?

Máte tip? napíšte nám mailom

Harry a Meghan Markle sa chcú usadiť v Kalifornii. Pravidlá, ktoré ich v Kanade chránili zákonom o ochrane súkromia však na západnom pobreží nie sú rovnaké. Ale hlavne neplatia. Ostro sledovaný pár teda riskuje, že paparazzi ich budú sledovať na každom kroku.

Harry a Meghan ďaleko od kráľovskej rodiny

Pred niekoľkými týždňami Meghan Markle a Harry oznámili  svoje rozhodnutie vzdať sa vyšších funkcií kráľovských členov. Aj z tohto dôvodu došlo k ochladeniu vzťahov s britskou kráľovskou rodinou. Sklamaná a nahnevaná kráľovná Alžbeta II. následne prijala potrebné opatrenia.

Odchod tohto páru vyvolal nielen v kráľovskej rodine, ale aj v médiách celého sveta obrovskú reakciu. A aby sa Meghan a Harry ochránili, rozhodli sa odísť do exilu na ostrov Vancouver v Kanade. Práve tam chceli začať žit svoj nový život. Ďaleko od zhonu a prenasledovania novinármi v Londýne.

Harry a Meghan v Kanade
Zdroj: Daily Mail

Od toho, ako sa manželia zo Sussexu presťahovali do Severnej Ameriky, ich bulvárne médiá nemali častokrát možnosť  zachytiť. Sčasti im to zakazoval zákon platný v Kanade. A rovnako ich o to požiadali aj Meghan a Harry, ktorí v tlačovej správe žiadali trochu „pokoja“ a „láskavosti“.

Prečítajte si tiež:
Rozvod v kráľovskej rodine: Drogy, alkohol a divoké večierky

Napriek tomu však denník Daily Mail získal fotografie princa Harryho, ktoré uverejnil tento štvrtok 20. februára. Manžel Meghan Markle šiel z obchodu a v rukách niesol pravdepodobne pečivo alebo sendviče. Oblečené mal obyčajné džínsy, bundu a na hlave mal čiapku.

Zákon, ktorý Sussex nepoteší. Alebo áno?

Proti týmto fotografiám však princ Harry nemôže nič urobiť. V Kanade sú manželia zo Sussexu chránení len v tom prípade, ak sú odfotení na súkromnom majetku. Následne majú možnosť žalovať médiá alebo človeka, ktorý fotku urobil. „Zákon o ochrane súkromia“ im teda umožňuje systematicky žalovať tých, ktorí porušujú, alebo narušujú ich súkromný život.

Tento zákon však nie je rovnaký v Malibu, kde sa manželia plánujú usadiť. V Kalifornii ich paparazzi nenechajú oddýchnuť. Kanadské právo chráni súkromie, no kultúra a zákon sa v Spojených štátoch líšia.

Napriek tomuto negatívnemu bodu sa zdá, že pár je odhodlaný žiť nový život pod kalifornským slnkom. Podľa informácií The Sun našli konečne svoj nový dom, v ktorom chcú žiť. Jeho cena sa odhaduje na 5,4 milióna libier, čo je v prepočte 7 miliónov dolárov. Zdá sa, že tento dom nebude taký luxusný ako vila, kde momentálne žijú.

Prečítajte si tiež:
Prečo Kate Middleton zmenila svoj šatník
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií