fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Harry a Meghan Markle ukázali obrovskú neúctu voči kráľovnej!

Princ Harry a Meghan Markle nesmú používať titul “kráľovský”. Tak znie jasné rozhodnutie kráľovnej Alžbety II. Manželia zo Sussexu však odmietli rešpektovať príkaz. Vraj tento titul budú používať naďalej.

Máte tip? napíšte nám mailom

Meghan Markle a princ Harry budú musieť čoskoro prestať používať svoje tituly “Royal”. Tak rozhodla kráľovná Alžbeta II., ktorá im týmto príkazom doslova zničila šancu na podnikanie a ich vlastnú značku Sussex Royal. Napriek rozhodnutiu kráľovnej, ktoré nadobudne platnosť 31. marca 2020, im podľa ich slov aj tak nič nebráni v používaní mena Sussex Royal. Týmto protirečením britskej panovníčke si voči sebe otočili viacero členov kráľovskej rodiny, ako aj verejnosti.

Meghan a Harry proti kráľovnej

Teraz, keď Buckingham potvrdil ich odchod, zostáva už len presne definovať podmienky. Meghan Markle a princ Harry stále rokujú s kráľovnou Alžbetou II. Tá im od jari 2020 zakázala používať kráľovskú značku Sussex, pretože podľa nej na ňu nemajú zákonné právo.

Ostro sledovaný pár sa k podmienkam svojho odchodu z britskej monarchie vyjadril a vo svojej odpovedi v článku uverejnenom na ich stránkach zhrnul všetky podmienky, ktoré im kráľovná dala. Meghan Markle a Harry potvrdili, že meno Sussex Royal používať nebudú. No vzápätí objasnili, že zákon im nezakazuje používať Sussex Royal nikde, okrem Spojeného kráľovstva.

Prečítajte si tiež:
Aké je skutočné meno Meghan Markle? Budete šokovaní!

Známa novinárka Piers Morgan, ktorá kritizuje vojvodkyňu zo Sussexu, na Twitteri reagovala: „Ohromná neúcta, ktorú prejavujú voči kráľovnej, je to škandalózne. Kto si myslia, že sú?“  Tom Bower, autor životopisu princa Charlesa, s ktorým sa v sobotu 22. februára stretol denník Daily Mail, priamo zaútočí na Meghan Markle. Verejnosť pre neho „konečne vidí jej skutočnú povahu a skutočnú motiváciu. Jej komentáre týkajúce sa rozhodnutia kráľovnej sú plné nevraživosti a zloby. Obávam sa, že sa situácia ešte zhorší,” uviedol.

Harry nemusí používať slovo„ kráľovský “

Richard Fitzwilliam, bývalý redaktor organizácie Who Who International, uviedol, že je to „úplne zbytočné. V podstate to znamená, že kráľovská rodina im nemôže zabrániť, aby ho používali, ale že ho nevyužijú,“ uviedol vo svojom vyjadrení.

Richard Eden, redaktor Daily Mail, vyjadril podporu manželom zo Sussexu.

,,Rozhodnutie zbaviť ich značky Sussex Royal muselo byť pre nich obrovským úderom, pretože toto pomenovanie chceli použiť na všetky hlavné projekty. Je to pre nich nepríjemné, keďže projekty, ktoré pôvodne založili, sú úplne odlišné od toho, čo sú teraz povinní akceptovať,“ myslí si.

Prečítajte si tiež:
Princ Charles si kvôli koronavírusu ruky už nepodáva! Pozrite sa, čo robí

Zároveň dodáva: „Napriek všetkému, Harry nemusí používať slovo„ kráľovský “, aby každý vedel, že je bratom nášho budúceho kráľa. On a Meghan budú musieť zostať v čo najpriateľskejšej atmosfére so zvyškom kráľovskej rodiny, aby vyhoveli požiadavkám Buckinghamského paláca.“

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií