fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan má dokonalého muža: Harry bránil homosexuálneho vojaka

Máte tip? napíšte nám mailom

Postavil sa proti bulvárnym médiam, bojuje proti rasizmu a aj v minulosti dokázal, že je obhajcom menšín. Princ Harry sa nebojí povedať svoj názor.

Princ Harry bojuje celý život voči nenávistným komentárom. Na neho samotného, jeho manželku, ale aj na ľudí, ktorí sa nachádzajú v jeho okolí. Vždy sa im však postaví čelom a bojuje za ich práva. Pred nedávnom sa v médiách objavil príbeh homosexiálneho vojaka, ktorého sa Harry, ako jediný zastal.

Harry sa nikdy nebál povedať pravdu

James Wharton, vojak, s ktorým bol princ Harry v armáde sa otvorene vyjadril o svojej homosexualite, ako aj šikane a utláčaní, ktoré mu boli týmto priznaním spôsobené. Svoj príbeh o tom, ako pracoval s Harrym rozpovedal pre Forces News.

Princ Harry bol v roku 2008 veliteľom jednotky. Obaja sa stretli práve v deň, keď mal James nepríjemnú náladu a upadal do depresie. Tá bola spôsobená obťažovaním a utláčaním zo strany ostatných vojakov.

„Unavený a zničený“ zo svojej sexuality sa James mohol v armáde spoľahnúť na podporu princa Harryho. „Izoloval som sa vo svojom stane, kde bol aj princ Harry a robil niečo. Videl, že sa niečo deje, že nie som vo svojej koži. Spýtal sa ma, čo je za problém. Povedal som mu, že sú nejakí vojaci, ktorým sa nepáči, že som gay,“ povedal James Wharton. Vzniknutá situácia rozhnevala princa Harryho a cítil sa „urazený“ správaním svojich kamarátov a kolegov v jednotke. ,,Rozhodol sa s nimi o tom porozprávať. Odvtedy som s nikým z nich žiadny problém,” dodáva James, teraz už bývalý vojak.

“Harry bol a je neuveriteľne vzdelaný a kvalifikovaný vojak. Nikdy sa nebál problémov a ich riešenia,” James Wharton

Harry v armáde

Najmladší syn princa Charlesa bol od mája 2005 do apríla 2006 vyškolený ako dôstojník Kráľovskej vojenskej akadémie v Sandhurste. Pôsobil predovšetkým v Afganistane. V roku 2010 získal pilotný diplom od Army Air Corps. V roku 2014 ho prevelili a už nemohol pracovať v teréne. Dôvodom bolo veľké riziko, ktoré mohla jeho prítomnosť spôsobiť. V roku 2015 preto rezignoval.

Prečítajte si tiež:
Vedeli ste, že z korku sa nevyrábajú len štuple, ale aj korkové kabelky?
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií