fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Harry a Meghan: Odchod z kráľovskej rodiny ich bude stáť milióny

Máte tip? napíšte nám mailom

V stredu, 8 januára prišlo šokujúce rozhodnutie, kedy sa princ Harry a Meghan Markle rozhodli prestať vykonávať svoju úlohu vyšších členov britskej kráľovskej rodiny. Dnes po takmer 2 týždňoch je jasné, aké následky budú manželia za svoje rozhodnutie niesť.

Ich 6-týždňová dovolenka nebola len prestávkou od kráľovských povinností, ďaleko od akéhokoľvek tlaku médií. Bol to dokonale premyslený koniec kráľovskej kariéry princa Harryho a jeho manželky, Meghan Markle. Presne tak definujú súčasnú situáciu svetoví experti na kráľovskú rodinu, ktorá sa momentálne snaží nájsť vhodné riešenie odchodu manželov zo Sussexu.

Kráľovná Alžbeta II. hľadá riešenie

Buckinghamský palác vydal v sobotu, 18. januára 2020 novú tlačovú správú. Tá smeruje k vyriešeniu problému odchodu Harryho a Meghan z kráľovskej rodiny. Sú v nej podrobne definované dôsledky, ako aj podmienky dohody medzi ostro sledovaným párom zo Sussexu a Britskou kráľovskou rodinou. K dohode došlo po týždni rozhovorov medzi kráľovnou Alžbetou II., Harrym, princom Charlesom a princom Williamom v Sandringhame, zimnom sídle Jej Veličenstva.

V rozhodnutí palác naznačuje, že podľa nových ustanovení, ktoré vstúpia do platnosti na jar, budú vojvoda a vovodkyňa zo Sussexu budú zbavení titulu Kráľovské výsosti. Odteraz sa budú jednoducho nazývať Harry, Vojvoda zo Sussexu a Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu. Zároveň budú musieť uhradiť približne 2,4 milióna libier šterlingov (2,8 milióna eur), ktoré boli použité z verejných peňazí na obnovu a vybavenie ich sídla Frogmore Cottage, kde začali po svadbe žiť.

Harry a Meghan Markle majú plnú podporu kráľovskej rodiny

Spolu s týmito praktickými opatreniami vyvolanými zmenou postavenia Harryho a Meghan pripojila kráľovná aj niekoľko osobných slov. V nich zdôrazňuje lásku rodiny a  podporu, ktorú im ponúka v tomto náročnom období

„Po dlhých diskusiách ma teší, že sme našli konštruktívny spôsob, ako podporiť môjho vnuka a jeho rodinu,” uvádza vo vyhlásení 93-ročná panovníčka. “Harry, Meghan a Archie budú vždy milovanými členmi mojej rodiny. Uvedomujem si, že museli čeliť ťažkostiam kvôli intenzívnej mediálnej pozornosti posledných dvoch rokov a podporujem ich želanie na nezávislejší a samosatný život.”

Chcem im poďakovať za všetku prácu, ktorú vykonali s odhodlaním v tejto krajine, v spoločenstve aj mimo nej, a som obzvlášť hrdá na to, ako sa Meghan tak rýchlo integrovala do rodiny. Celá moja rodina dúfa, že dnešná dohoda im umožní začať budovať si nový, šťastný a pokojný život. “

Čo ďalej?

Vzhľadom na odchod z kráľovskej rodiny a zastavenie financovania života tohto páru sa vynárajú rôzne otázky. Ako si Sussex zarobí na živobytie? Budú môcť naďalej verejne používať názov „Sussex Royal“, v názve svojho účtu na Instagrame?

Princ Harry je už niekoľko dní v Anglicku, aby urovnal podmienky tejto dohody. Po krízovom stretnutí kráľovskej rodiny v pondelok 13. januára, sa musia v pondelok 20. januára uskutočniť ďalšie rokovania. Harry sa ich musí zúčastniť a to aj napriek obrovskej túžbe rýchlo odísť do Kanady, kde naňho čaká jeho manželka, Meghan Markle a ich syn Archie.

Čítajte tiež:

https://klocher.sk/kate-middleton-stvrte-tehotenstvo/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií