fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Harry prehovoril: „Chcem, aby ste počuli pravdu o mne a Meghan.”

Máte tip? napíšte nám mailom

Princ Harry sa rozhodol povedať pravdu. Prvýkrát otvorene prehovoril o tom, čo sa stalo a prečo sa s Meghan Markle rozhodli vzdať svojich funkcií. 

Už sú to takmer 2 týždne, čo sa Meghan Markle a jej manžel, princ Harry rozhodli definitívne odísť z kráľovskej rodiny. V utorok, 8.januára zverejnili prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na Instagrame vyhlásenie, v ktorom oznámili, že sa vzdávajú vyšších funkcií členov kráľovskej rodiny, ako aj to, že sa rozhodli tráviť svoj čas striedavo v Kanade a aj vo Veľkej Británii. Rozhodnutie šokovalo verejnosť, médiá, ale hlavne ich najbližších.

Harry povedal konečne pravdu o Meghan a ich rozhodnutí

Ani jeden z nich však od 8.januára s médiami nehovoril, neposkytol o svojom odchode ani dôvode, prečo sa tak rozhodli žiadne informácie. Všetko ostávalo prísne utajené. A to až do včerajšieho večera, kedy sa najmladší syn princa Charlesa rozhodol prehovoriť.

Dokážem si predstaviť, čo ste si prečítali alebo počuli v niekoľkých posledných týždňoch. Chcem, aby ste odo mňa počuli pravdu, pokiaľ ju môžem povedať. Nie o mne ako o princovi alebo vojvodovi, ale ako o Harrym, o osobe, ktorú ste sledovali vyrastať uplynulých 35 rokov teraz s jasnejšou perspektívou,“ povedal Harry podľa nemeckej spravodajskej televízie n-tv a agentúry Reuters vo svojom krátkom príhovore. Ten sa odohral pred členmi nadácie Sentebale, ktorej je spoluzakladateľom a venuje sa pomoci deťom infikovaným vírusom HIV v Lesothe a Botswane. Video so svojim prejavom zverejnil na oficiálnom účte Sussexu na Instagrame.

Keď sme sa s Meghan vzali, boli sme nadšení, plní nádeje a chceli sme urobiť niečo zmysluplné,“ pokračoval  vo svojom prejave Harry. „Preto je mi smutno, že to zašlo tak ďaleko,“ dodal sebavedomo, no so smútkom v hlase.

Kráľovský život nie je jednoduchý

Harry sa spolu s Meghan zosobášili v máji 2018. Po niekoľkých vzťahoch našiel brat princa Williama konečne lásku a šťastie. Ako sa sám vyjadril, Meghan zdieľa rovnaké hodnoty ako on. A aj po svadbe ostala tou istou ženou, do ktorej sa zamiloval.

Po svadbe si však svoj život predstavovali inak. Obaja chceli pomáhať, slúžiť kráľovnej, Spoločenstvu národov a armáde, ale to všetko bez použitia verejných zdrojov. A Bohužiaľ to nebolo možné,“ konštatoval Harry. Aktivity, ktoré členovia kráľovskej rodiny vykonávajú nesmú byť financované zo súkromných zdrojov. A preto, aby si manželia Harry a Meghan splnili sny, museli sa rozhodnúť. Po dlhých diskusiách sa vzdali svojho postavenia v kráľovskej rodine. Toto rozhodnutie pre nich nebolo jednoduché, ale ako uvádza Harry, „neexistovala iná možnosť”.

„Prijal som to s vedomím, že sa nezmení to, kým som, ani sa nezmení nič na mojom odhodlaní,“ povedal vo svojom prejave Harry.

Vo svojom vyjadrení tiež v nedeľu večer poďakoval svojej rodine za podporu v posledných mesiacoch.  „Spojené kráľovstvo je môj domov a miesto, ktoré milujem. To sa nikdy nezmení,“ ubezpečil vojvoda zo Sussexu.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií