fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Harryho právo na trón odsúvajú bratove deti. Čo na to hovorí sám princ?

Máte tip? napíšte nám mailom

Princ Harry je v súčasnosti šiestym panovníkom v poradí, ktorý má nárok na trón. Nebolo tomu však vždy, pri jeho narodení bol tretí. Podľa jeho slov mu však pokles v kráľovskej hierarchii vôbec neprekáža.

Princ Harry je druhým synom princa Charlesa, ktorý je priamym dedičom trónu. Vychovávaný však v tom, kto zasadne na trón bol vždy jeho starší brat William, ktorý má na to všetky predpoklady. Vidieť princa Harryho ako kráľa znemožňuje i fakt, že William má už tri vlastné deti.

Zdroj: royalnews.uk

Že je princ Harry voči trónu ľahostajný nie je jediný dôvod, ktorý robí jeho fanúšikom vrásku na čele. Najnovšie sa boja, že sa môže vzdať aj svojho kráľovského titulu.

Čo si o tom myslí sám Harry?

Keď sa raz spisovateľka Angela Levin rozprávala s princom Harrym o narodení malej Charlotte a jeho poklese v kráľovskej hierarchii, Harry sa vyjadril nasledovne:

Dôvod, prečo som teraz piaty v poradí je narodenie môjho synovca a netere. A oni sú jednými z najúžasnejších ôsob, ktoré na svete mám, nikdy by som si to nemohol priať inak. 

Koľký v poradí malý Archie?

Nie je žiadnym tajomstvom, že princ Harry sa oženil s bývalou americkou herečkou Meghan Markle. Napriek tomu, že v súčasnosti jeho manželka prežíva ťažké obdobie najmä kvôli tlaku bulvárnych médií, ešte stále majú dôvod tešiť sa zo spoločného potomka – malého Archieho. Ten je v poradí siedmym nasledovníkom trónu, hneď po svojom otcovi.

Prečítajte si tiež:
Máte mladšieho súrodenca? Toto sú vlastnosti, ktoré ste vďaka nemu podvedome získali

Harry s Meghan a Archiem nebudú tráviť Vianoce v paláci

Vianoce v Sandringhame spoločne trávili iba najbližší členovia rodiny kráľovnej. Pred dvomi rokmi ale urobila výnimku a vtedy ešte snúbenicu princa Harryho pozvala na spoločné Vianoce. Harry a Meghan tak získali jedinečnú výnimku, ale ako sa zdá, tento rok už o spoločnosť rodiny nestoja a idú si zasa po svojom. Nemali by však zabúdať na to, že Alžbeta II. má 93 rokov a jej manžel Philip až 98 rokov. Nikto nedokáže povedať, či to nebudú ich posledné Vianoce a aj preto by mal Harry a Meghan myslieť na ich spokojnosť. Za zmienku stojí aj fakt, že Harry  vynechal Vianoce v Sandringhame iba jeden jediný raz.V roku 2012 slúžil v Afganistane, preto sa domov nemohol vrátiť.

Zdroj: royalnews.uk

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií