fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasiči absolvovali počas silvestrovskej noci 117 výjazdov, za mnohé mohla zábavna pyrotechnika

Zábavná pyrotechnika spôsobila najmä požiare kontajnerov, no hasiči museli zasahovať aj pri požiari rodinného domu, garáže a senníka s ustajnenými koňmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.1.2023 (Webnoviny.sk) – Príslušníci hasičského a záchranného zboru zasahovali počas Silvestra až do rána Nového roka celkom 117-krát. Ako informovala hovorkyňa hasičov Katarína Križanová, k požiarom boli vyslaní 77-krát, pri technických udalostiach pomáhali 27-krát a 13-krát bola ich pomoc potrebná pri dopravných nehodách.

Z celkového počtu požiarov bolo 35 spôsobených zábavnou pyrotechnikou, pričom najviac takýchto požiarov vzniklo v Banskobystrickom kraji, konkrétne osem,” uviedla Križanová. Oproti minulému roku sa podľa nej počet všetkých požiarov znížil o sedem a celkový počet všetkých výjazdov sa znížil o deväť. Počet požiarov spôsobených zábavnou pyrotechnikou klesol o štyri prípady.

Zábavná pyrotechnika spôsobila najmä požiare kontajnerov. Hasiči však museli zasahovať aj pri požiari rodinného domu, garáže a senníka s ustajnenými koňmi,” dodala hovorkyňa.

Viac k témam: Hasiči, Nový rok, Požiar, Silvester, Zábavná pyrotechnika, Záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči absolvovali počas silvestrovskej noci 117 výjazdov, za mnohé mohla zábavna pyrotechnika © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií