Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasiči v Grécku naďalej zápasia s lesnými požiarmi, oheň sa stále šíri severne od Atén

Požiar sa snaží dostať pod kontrolu 250 hasičov so 75 hasičskými autami, 11 lietadlami a deviatimi vrtuľníkmi.

18.7.2023 (SITA.sk) – Grécko naďalej bojuje s lesnými požiarmi v blízkosti hlavného mesta Atény a tiež v ďalších častiach krajiny. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Požiar, ktorý v pondelok vypukol juhovýchodne od Atén a v blízkosti obľúbených prímorských mestečiek je podľa gréckej hasičskej služby už pod kontrolou.

Objavujú sa nové požiare

Situácia v blízkosti prímorského letoviska Loutraki v regióne Peloponéz, kde v pondelok vypukol druhý rozsiahly požiar, sa podľa hasičov zlepšila, no občas sa objavujú nové požiare, pri ktorých zasahujú hasičské jednotky.

Väčšina hasičov sa však teraz sústreďuje na rozsiahly požiar, ktorý vypukol v pondelok neskoro večer v oblasti Dervenochoria severne od Atén.

Požiare spôsobili veľké škody

Požiar, ktorý sa stále šíri a smeruje na juhozápad, sa podľa hasičskej služby snaží dostať pod kontrolu 250 hasičov so 75 hasičskými autami, 11 lietadlami a deviatimi vrtuľníkmi.

Požiare od pondelka spôsobili veľké škody, spálili domy, zabili zvieratá a zničili pôdu, čo prinútilo úrady, aby viaceré oblasti preventívne evakuovali. Zatiaľ nehlásia žiadne ľudské obete.

Viac k témam: Lesné požiare
Zdroj: SITA.sk – Hasiči v Grécku naďalej zápasia s lesnými požiarmi, oheň sa stále šíri severne od Atén © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií