fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasiči vystríhajú pred neodborným manipulovaním so zábavnou pyrotechnikou, zverejnili viaceré odporúčania

Hasiči každoročne evidujú počas novoročných osláv výrazný nárast výjazdov. Zverejnili niekoľko odporúčaní, ktorých by sme sa mali držať.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.12.2022 (Webnoviny.sk) – Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) preto vyzýva občanov, aby boli pri používaní zábavnej pyrotechniky opatrní a pripomína, že na prelome rokov 2021/2022 vzniklo až 39 požiarov, ktoré boli spôsobené zábavnou pyrotechnikou. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo vnútra SR.

Hasiči vystríhajú občanov, aby nevykonávali neodborné zásahy do zábavnej pyrotechniky, aby ju nezapaľovali priamo v ruke ani v blízkosti tváre. Zábavná pyrotechnika sa nesmie odpaľovať v sklenených fľašiach alebo iných nádobách. Ak pyrotechnika po zapálení nevybuchne, nesmie sa opätovne zapaľovať.

Nevybuchnutú pyrotechniku je potrebné poliať dostatočným množstvom vody. Zapálená pyrotechnika sa nesmie vyhadzovať z okien, balkónov alebo terás, pretože je tu riziko vzniku požiaru bytu, prípadne zaparkovaných vozidiel. Je tiež potrebné zabrániť priamemu kontaktu detí a zvierat s pyrotechnikou.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Hasiči, Zábavná pyrotechnika
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči vystríhajú pred neodborným manipulovaním so zábavnou pyrotechnikou, zverejnili viaceré odporúčania © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií