fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Českí hasiči vozili vodu do rybníka, aby zachránili vianočné kapry

Máte tip? napíšte nám mailom

Českí hasiči zachraňovali vianočné kapry, ktorým hrozí hromadný úhyn v dôsledku sucha. Celé pondelňajšie popoludnie strávili vozením vody do rybníka neďaleko Pardubíc.

Informoval o tom v utorok spravodajský server iDNES.cz.

“Vodu v cisternách do rybníka v Přelouči, kde hrozil úhyn rýb, vozilo šesť jednotiek hasičov od 11:00 do 18:30,”uviedla Jana Kuperová z operačného strediska hasičského záchranného zboru v Pardubickom kraji.

Podľa miestnych rybárov to bola posledná šanca na záchranu kaprov určených na vianočný stôl. “Je to akt zúfalstva. Ryby nemajú kyslík a hynú,” uviedol predstaviteľ rybárskej organizácie Josef Kratochvíl s tým, že podobná situácia je aj v ďalších lokalitách v okolí.

zachraňovali vianočné kapry
Zdroj: pardubice.idnes.cz

Sucho totiž dramaticky znižuje hladiny kyslíka v rybníkoch, ktorých správcovia denne lovia desiatky uhynutých rýb.

Nádrž v Přelouči, v ktorej sa chovajú kapry a zubáče, sa nachádza v centre mesta a v dôsledku masívneho úhynu rýb sa začal po okolitých uliciach šíriť zápach. Okrem doplnenia vody do rybníka nainštalovali aj čeridlo, ktoré by malo zaistiť prísun kyslíka. Škody spôsobené suchom zatiaľ rybári nedokážu vyčísliť.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/hasici-zachrana-kapry-cr/338782-clanok.html

Prečítajte si tiež:
Rok 2016 bol bohatý na vynálezy. Toto je zoznam tých, ktoré zaujali najviac

Foto: https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/9/34/3465959/3465959_1200x.jpeg?rev=2https://pardubice.idnes.cz/foto.aspx?r=pardubice-zpravy&foto1=SKN74dc0b_vstiekryby.jpg

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií