fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasičom a horským záchranárom stúpnu platy rovno dvakrát, prilepšia si dokopy o 17 percent

V stredu o tom rozhodla vláda, keď schválila platové tarify pre hasičov a horských záchranárov pre rok 2023.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.1.2023 (Webnoviny.sk) – Príslušníkom Hasičského a záchranného zboru a Horskej záchrannej služby sa tento rok dvakrát zvýšia platy. Rozhodla o tom v stredu vláda, keď schválila platové tarify pre hasičov a horských záchranárov pre rok 2023. Konkrétne hasičom a záchranárom platy porastú od začiatku roka o 7 percent a následne od 1. septembra o ďalších 10 percent.

Platové tarify zvýšené o 7 percent s účinnosťou od 1. januára 2023 a o 10 percent s účinnosťou od 1. septembra 2023 budú financované z kapitoly Ministerstva vnútra SR,” uvádza sa v nariadení vlády. Dokument dodáva, že opatrenie sa týka 4 429 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 180 príslušníkov Horskej záchrannej služby.

Viac k témam: Hasiči, Záchranári, Zvyšovanie platov
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasičom a horským záchranárom stúpnu platy rovno dvakrát, prilepšia si dokopy o 17 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií