Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasičský zbor varuje pred zvýšeným rizikom vzniku požiaru na cintorínoch počas dušičiek

Hasiči v tejto súvislosti odporúčajú neodhadzovať horiace zápalky na zem a tiež dbať na bezpečnosť pri zapaľovaní sviečok.

31.10.2023 (SITA.sk) – V súvislosti so Sviatkom všetkých svätých a Pamiatky zosnulých hrozí počas nasledujúcich dní podľa Hasičského a záchranného zboru zvýšené riziko vzniku požiaru na cintorínoch.

Bezpečnosť pri zapaľovaní sviečok

Ako ďalej hasiči zdôraznili, návštevníci ozdobujú hroby smútočnými vencami, kyticami a množstvom sviečok, ktoré zapaľujú v bezprostrednej blízkosti horľavých materiálov. Hrozí tak priame riziko vzniku a rýchleho rozšírenia požiaru.

Hasiči v tejto súvislosti odporúčajú neodhadzovať horiace zápalky na zem a tiež dbať na bezpečnosť pri zapaľovaní sviečok.

Sviečky v plastových kahancoch podľa nich nie je vhodné ukladať príliš nahusto. Zapálené sviečky zase treba ukladať v bezpečnej vzdialenosti od horľavých materiálov, ako sú vence, kytice, ikebany alebo stuhy.

Odporúčanie zboru

Hasičský zbor tiež odporúča zvýšiť dohľad nad deťmi pohybujúcimi sa v blízkosti hrobov a centrálneho pomníka zosnulých.

„Profesionálni a dobrovoľní hasiči boli uplynulý rok v období Dušičiek privolaní k 22 požiarom na cintorínoch. Celková škoda spôsobená požiarmi sa vyšplhala na sumu 3 375 eur,“ zdôraznili hasiči. Doplnili, že pri požiaroch na cintorínoch neprišlo v uplynulom roku k žiadnym zraneniam.

Viac k témam: Dušičky, Hasiči, Pamiatka zosnulých, Sviatok všetkých svätých, sviečky
Zdroj: SITA.sk – Hasičský zbor varuje pred zvýšeným rizikom vzniku požiaru na cintorínoch počas dušičiek © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií