Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger a Matovič premrhali príležitosť pomôcť regiónom. Raši a Hlas-SD sľubujú zmeny, keď sa stanú súčasťou novej vlády

O tom podľa neho svedčí aj to, že vláda, v ktorej bol Pellegrini, investovala do podpory regiónov takmer 105 miliónov eur, kým vláda Igora Matoviča (OĽaNO) a Hegera iba tretinu z toho

14.4.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas-SD chce byť hlasom regiónov. Podľa strany rozvoj regiónov počas vlády Eduarda Hegera (Demokrati) výrazne zaostáva.

Na piatkovej tlačovej besede to uviedol podpredseda strany Hlas-SD a poslanec Národnej rady SR Richard Raši. Uviedol, že ak sa strana stane súčasťou budúcej vlády, tak sa z dnešných najmenej rozvinutých okresov stanú prioritné.

Dodal, že kritériom už nebude miera nezamestnanosti, ale pomer zamestnaných k počtu obyvateľov. Raši súčasne zopakoval prísľub predsedu strany Petra Pellegriniho, že ak sa stane premiérom, tak vláda počas volebného obdobia príde do každého okresu dvakrát a prinesie aj investičné peniaze.

Hegerova vláda premrhala príležitosť

Raši vyhlásil, že Hegerova vláda premrhala príležitosť pomôcť regiónom a že eurofondy a prostriedky z plánu obnovy do regiónov nesmeruje. „Naopak, pod zámienkou reforiem v regiónoch ruší súdy, nemocnice a ďalšie inštitúcie, čím ľudí z regiónu, kde sa narodili a kde by chceli žiť, doslova vyháňa,“ zdôraznil Raši.

O tom podľa neho svedčí aj to, že vláda, v ktorej bol Pellegrini, investovala do podpory regiónov takmer 105 miliónov eur, kým vláda Igora Matoviča (OĽaNO) a Hegera iba tretinu z toho. Ekonomický expert Kamil Šaško (Hlas-SD) uviedol, že stabilné a konkurencieschopné regióny sú najlepším receptom pre dlhodobý a udržateľný rozvoj krajiny.

„Nesmie viac platiť, že Slovensko má tretí najvyšší rozdiel medzi hlavným mestom a ostatnými regiónmi v celej Európskej únii,“ dodal Šaško.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Len fráza bez obsahu

Odborník na samosprávu Michal Kaliňák (Hlas-SD) vyhlásil, že regionálny rozvoj je pre súčasnú vládu len frázou bez obsahu.

„Pre nás sú životaschopné regióny zmyslom rozvoja krajiny. Preto prichádzame s konkrétnymi riešeniami, ktoré podporia lokálnu hospodársku politiku,“ uviedol Kaliňák s tým, že pri podpore regiónov bude medzi kľúčové priority patriť aj transparentnosť podpory a každý si bude môcť skontrolovať na špeciálnej webovej stránke dosiahnutý adresný úspech.

Ako vysvetlil, na stránke bude každá samospráva s informáciou o stave vodovodu, kanalizácie, stave ciest, či má predajňu potravín alebo či má napríklad pokrytie internetom. „Našou úlohou bude spoločne s dotknutou samosprávou tieto problémy odstraňovať a verejne to aj kontrolovať,“ uzavrel Kaliňák.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Plán obnovy a odolnosti, Podpredseda strany Hlas-SD, Predčasné voľby na Slovensku 2023, regióny
Zdroj: SITA.sk – Heger a Matovič premrhali príležitosť pomôcť regiónom. Raši a Hlas-SD sľubujú zmeny, keď sa stanú súčasťou novej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií