fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger chce spájať demokratické hlasy, na rokovanie pozval Dzurindu aj ďalšie strany

Strany Modrí – Európske Slovensko a Most-Híd 2023 sa už dohodli na volebnej spolupráci.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.5.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Demokrati Eduard Heger pozval lídrov strán Modrí – Európske Slovensko, Most-Híd 2023 a Maďarské fórum na rokovanie v najbližších dňoch. Hovoriť chce o spoločnom postupe do predčasných parlamentných volieb, ktoré budú 30. septembra.

Chceme spájať demokratické hlasy, pretože iba spoluprácou zabránime zhoršeniu chaosu a návratu Smeru a oligarchie po voľbách,“ uviedol Heger.

Strany Modrí – Európske Slovensko a Most-Híd 2023 sa už dohodli na volebnej spolupráci, oznámili to vo štvrtok po ustanovujúcom sneme strany Most-Híd 2023. Predseda strany László Sólymos zároveň informoval, že spoločne s lídrom strany Modrí – Európske Slovensko Mikulášom Dzurindom chcú osloviť ďalšie stredopravé politické subjekty.

Konkrétne má ísť o Demokratov, Šancu, Maďarské fórum, ODS a ich partnerov. Cieľom má byť vytvoriť takú ponuku pre voličov, ktorá dokáže zabezpečiť, „že Slovensko nezíde z cesty, po ktorej sa pred rokmi vydalo do vyspelého demokratického sveta.“

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predvolebná kampaň, Spolupráca
Zdroj: SITA.sk – Heger chce spájať demokratické hlasy, na rokovanie pozval Dzurindu aj ďalšie strany © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Choroba z blahobytu. Ako na ňu? Bylinky, výživové doplnky alebo lieky?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií